Krievu mākslinieks izgudro muzikālu tetovējumu

Komentāri
Krievu mākslinieks izgudro muzikālu tetovējumu
Foto: Xava du, Flickr.com

Jauno mediju mākslinieks Dmitrijs Morozovs no Krievijas radījis mūzikas instrumentu, kas spēj nolasīt un pēc tam atskaņot viņa tetovējumu.

Neparasto ierīci Dmitrijs Morozovs izveidojis no veciem skeneriem. Tā uztver, kur tetovējumā ir tumšs laukums un kuru ķermeņa daļu tinte neklāj, un tādā veidā rada no tā mūziku.

Pagaidām gan šī ierīce uztver tikai paša Dmitrija tetovējumu. Tas ir veidots kā svītru kods, un to mākslinieks radījis īpaši šai ierīcei. Viņš to izstrādājis, jo esot vēlējies ar to uzstāties savos priekšnesumos.

Dmitrijs ir plaša spektra mūziķis un nestandarta skaņas un video mehānismu inženieris. Viņa galvenais darbības princips ir tā dēvētā circuit bending jeb nestandarta risinājumi mikroshēmu darbības režīmā.

Ar savām audiovizuālajām performancēm Dmitrijs uzstājies daudzās pasaules valstīs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl