Konkursā izraudzīsies, kurš pavadīs nakti ar haizivīm

0 Komentāru
Konkursā izraudzīsies, kurš pavadīs nakti ar haizivīm
Foto: AFP/ EPA/ LETA

Francijā dažiem laimīgajiem būs iespējams pavadīt nakti kopā ar… haizivīm. Tā atrakcijas rīkotāji cer pievērst lielāku sabiedrības uzmanību bieži vien pārprastajam jūras plēsējam.

Viens no pasākuma organizētājiem nirējs un fotogrāfs Freds Builē saka – haizivis tēls kā mežonīgam plēsējam bieži vien ir krietni pārvērtēts. ”Esmu niris pie haizivīm, jau sākot ar 13 vai 14 gadu vecuma, un nekad man nav bijušas kādas problēmas. Jums jāsaprot, ka mēs neesam viņu ēdienkartē. Ar haizivīm laiku iespējams pavadīt ļoti interesanti,” viņš norāda.

Builē konkursa uzvarētājus, kuriem būs tiesības atrasties akvārijā kopā ar haizivīm, vēlas izglītot par šo zivju nozīmīgo lomu ekosistēmā. Tāpat dalībniekiem būs iespēja haizivis pabarot.

Loterijā par šo iespēju varēs piedalīties tie, kuri būs aizpildījuši īpašu anketu. Vienlaicīgi vienu nakti kopā ar haizivīm varēs pavadīt divas personas, kuru kopējais svars nedrīkstēs pārsniegt 190 kilogramus un šiem cilvēkiem jābūt pilngadīgiem. Nakts tiks pavadīta īpašā akvārijā, kurā pa vidu ir tukšums – tur atradīsies gulta, uz kuras varēs gulēt vai arī visu nakti vērot kā, ūdens pildītā akvārijā peld 35 haizivis.

Foto: haizivis pasaules akvārijos

0 Komentāru