Ko ņemt līdzi divu dienu laivu braucienā?

Komentāri
Ko ņemt līdzi divu dienu laivu braucienā?
Foto: Martin Cathrae, Flickr

Gatavojoties divu dienu laivu braucienam, nepieredzējušam piedzīvojumu meklētājam kļūst aktuāls jautājums: kas jāņem līdzi laivu braucienā?

Divu dienu laivu brauciens ir pietiekami īss, lai to izvēlētos cilvēki arī ar nelielu aktīvās atpūtas pieredzi, un pietiekami garš, lai nepārdomāts līdzpaņemtās mugursomas saturs nemazinātu atpūtas prieku. Piedabas.lv komanda nu jau gandrīz 10 gadus bijusi draudzīgās attiecībās ar laivām un upēm, un labprāt dalās ar savu pieredzi. Turpmāk minētas atpūtai uz ūdens līdzi ņemamās lietas:

Guļamlietas: telts, guļammaiss, matracis. Labos laikapstākļos derēs jebkas no lielveikala plauktiem, bet lielu lietusgāžu gadījumā būtu nepieciešama nopietnāka telts.

Apģērbs. Seko līdzi laika prognozei un izvēlies apģērbu, kas atbilst solītajiem laikapstākļiem. Pat ja sola divas saulainas dienas, noteikti paņem apģērbu, kas ir plāns, bet nosedz visu ķermeni un spēj pasargāt no saules stariem. Paņem arī ko siltu – Latvijā naktis ir aukstas, gadās, ka vasarā ir tikai +8 grādi, turklāt gaiss pie upes ir mitrs. Lietainam laikam labi noderēs ūdens necaurlaidīgs apģērbs vai vismaz lietusmētelis un gumijas zābaki. Padomā, lai tev noteikti ir līdzi arī sauss apģērbs, ko pārvilkt, ja gadās izmirkt. Apaviem vēlams būt ērtiem. Dāmas, augstpapēžu kurpes šoreiz atstāsim mājās!

Ūdens necaurlaidīgs mantu maiss. Ja nevēlies maksāt naudu, izīrējot vai iegādājoties speciālos mantu maisus, vari iztikt arī ar biezākiem atkritumu maisiem. Tajos var ielikt drēbes, telti un guļammaisu, bet mobilo telefonu un automobiļa atslēgas var iepakot prezervatīvā (jā, tieši tā!). Galvenais – vienmēr pārliecinies, ka maisi ir aizsieti vai aizlīmēti! Gadās visādi, un neplānotas peldes var gadīties neatkarīgi no pašu veiklības.

Dzeramais ūdens. Ja būsi ielicis vienu sviestmaizi mazāk, visticamāk, nekas slikts nenotiks, bet dzeramais ūdens ir dzīvībai un veselībai svarīgs. Karstā dienā viens cilvēks nemanot var izdzert pat trīs litrus ūdens, tātad divās dienās tie ir seši litri! Ja negrasies laivu piekraut pilnu ar ūdens rezervēm, tik un tā padomā, lai vienmēr līdzi būtu pietiekami daudz dzeramā, ne tikai saldinātās vai alkoholiskās dziras.

Ēdiens. Aukstumsomas! Viens no galvenajiem veidiem, kā vakarā un otrajā dienā baudīt svaigu ēdienu. Tomēr ir jāatceras, ka uz upes ledusskapja nav un ar visu aukstumsomu mīkstie sieri, neapstrādāta gaļa otrajā dienā vairs nebūs lietojama.

Alkohols. Ja garšo alus, iesakām pirkt alu pudelēs. Apsvērums pavisam vienkāršs – skārdenes ūdenī nogrimst, bet pudeles peld ar dibeniem uz augšu. Arī tad, ja gadīsies izpeldināt šos dārgumus, būs cerība tos no upes izzvejot.

Aerosols kukaiņu atbaidīšanai. Esam taču pie dabas.

Sauļošanās krēms ar UVA/UVB filtriem ir must have, ja sola saulainu laiku.

Saulesbrilles. Ļoti ieteicami tās lietot kombinācijā ar sauļošanās krēmu, īpaši vasaras sākumā. Tie, kas neseko šim ieteikumam, nereti no laivām izkāpj kā sārti bruņurupuči nindzjas.

Aptieciņa. Kārtojot somas, pie visa pieliec līdzekli, kas palīdz sadzīt saules apdegumiem un knišļu kodumiem. Noderēs kāds dezinfekcijas līdzeklis un plāksteri (vai arī leikoplasts un marle, vai viss kopā). Tālāk jau klasiskais ceļojumu komplekts: pretsāpju un pretdrudža zāles, aktīvā ogle u.c.

Sērkociņi/šķiltavas: līdzi vēlams paņemt vairākus aizdedzināšanas līdzekļus: sērkociņus, šķiltavas, ko glabā atsevišķi vienu no otra. Neaizvietojami būs sausā spirta aizdedzināšanas klucīši.

Cirvis arī ir noderīgs. Ne visa mežā atrodamā malka būs derīgā izmērā ugunskuram.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl