Ko likt ceļasomā, dodoties uz festivālu

Komentāri
Ko likt ceļasomā, dodoties uz festivālu
Publicitātes foto

Vasaras festivāli, tostarp Positivus, ir sajūtu svētki, iespēja atteikties no ikdienas rutīnas un patiešām atpūsties. Tādēļ festivāla komanda iesaka rūpīgi pārdomāt, kas tiešām būs nepieciešams, lai justos labi, un līdzi ņemt tikai vajadzīgās lietas.

Kad kravā somu, pārliecinies, vai līdzi ir paņemta festivāla biļete, tiem, kuri iegādājušies biļeti ar ISIC atlaidi – vai līdzi ir arī ISIC karte, Salacgrīvas iedzīvotājiem, kam ir īpašā iedzīvotāja biļete – personu apliecinošs dokuments. Personu apliecinošu dokumentu vēlams līdzi paņemt arī jauniešiem, jo līdz 16 gadu vecumam jaunieši festivālā laika posmā no plkst. 22.00 līdz 08.00 var uzturēties tikai pieaugušo pavadībā. Noteikti paņem līdzi skaidru naudu, taču arī bankas kartes neatstāj mājās – gan Salacgrīvā, gan festivāla teritorijā būs pieejami bankomāti.

Ja plāno nakšņot telšu pilsētiņā, noteikti paņem līdzi telti, guļammaisu un telts paklājiņu, kā arī ērtas drēbes gulēšanai. Parūpējies par personisko higiēnu – paņem līdzi dušas želeju vai ziepes, jo telšu pilsētiņā darbosies duša, zobu birsti un zobupastu, kā arī citus ķermeņa kopšanas līdzekļus, kas palīdzēs tev justies labi, trīs dienas dzīvojot teltī. Lai naktī droši pārvietotos telšu pilsētiņā, noderēs kabatas lukturītis vai vismaz lukturīša aplikācija telefonā. Ja ikdienā lieto medikamentus, neaizmirsti somā ielikt arī tos, visu pārējo nepieciešamības gadījumā varēsi iegādāties aptiekā festivāla teritorijā. Ja plāno ļauties romantiskiem piedzīvojumiem, par ļaunu nenāks līdzi paņemt arī prezervatīvus.

Lietus gadījumā lieti noderēs gumijas zābaki un lietusmētelis, lietussargus festivāla teritorijā ienest ir aizliegts. Savukārt saulainās dienās neiztiksi bez saules aizsargkrēma. Nodrošinies ar vairākām drēbju kārtām, lai visas trīs dienas justos komfortabli dažādos laikapstākļos. Līdzi noteikti jābūt kādam siltam džemperim, jo naktis var būt vēsas, kā arī peldkostīmam vai peldbiksēm, jo dienas būs siltas un jūra turpat blakus.

Tomēr, ja kas ir piemirsies mājās, nebēdā – visu izdzīvošanai festivālā nepieciešamo nodrošinās veikali JYSK un Gandrs, kā arī A.Aptieka. ”Turklāt, atšķirībā no citiem mūzikas festivāliem, mēs atļaujam festivāla teritorijā lietot ”selfijstikus” – bildējies un jautrojies uz nebēdu!” aicina Positivus festivāla komanda.

Ir arī lietas, ko festivāla rīkotāji stingri neiesaka ņemt līdzi. Festivāla teritorijā aizliegts ienest profesionālo fototehniku ar maināmiem objektīviem un video tehniku, jebkāda veida lietussargus, narkotikas, pārtikas produktus, dzērienus, lielgabarīta priekšmetus, kā arī tādus priekšmetus, kas var apdraudēt citus apmeklētājus – ieročus, sprāgstvielas, nažus, gāzes baloniņus, stikla priekšmetus u.tml. Tāpat festivāla teritorijā nav atļauts izmantot bezpilota lidaparātus jeb tā sauktos dronus.

Ja esi kaut ko pazaudējis vai arī atradis, ej uz informācijas centru, kur darbosies atrasto mantu birojs. Visas atrastās lietas informācijas centra darbinieki reģistrēs, nofotografēs un nodos uzglabāšanai Valsts policijai (iecirknis atradīsies pie skolas), taču tu pēc reģistra varēsi uzzināt, vai tavas pazaudētās atslēgas vai telefonu kāds ir atradis.

Devītais Positivus festivāls, kas no 17. līdz 19. jūlijam norisināsies Salacgrīvas Zvejnieku parkā, kā ierasts, būs notikums visiem augstvērtīgas mūzikas un traku ballīšu cienītājiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl