Ko darīt šodien? Mums ir atbildes!

Komentāri

Sestdienas izklaides un atpūtas programmā – Latvijā vērienīgākais ziemas festivāls un ”maskošanās”, bet elektroniskās mūzikas draugus iepriecinās atkalredzēšanās ar Tricky. Posies un dodies piedzīvojumos!

Meteņi

Sestdien, 6. februārī, Kalnciema kvartālā no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00 notiks Meteņu karnevāls – latviešu tradīcijas Venēcijas karnevāla noskaņās. Meteņus ieskandinās folkloras draugu kopa Skandinieki, savukārt par Venēcijas karnevāla tradīciju nodošanu rūpēsies itāļu kultūras klubs L’Italii. Programmā arī ”maskošanās” un aizgavēņa ēdienu baudīšana.

Pasaule brīnumi Jelgavā

Nedēļas nogalē Jelgavā, Pasta salā, norisināsies 18. Starptautiskais ledusskulptūru festivāls. Šogad mākslinieki veido ledusskulptūras par tēmu ”Pasaules brīnumi”. Līdztekus skulptūru aplūkošanai piedāvāta plaša kultūras un izklaides programma visai ģimenei. Pasta sala apmeklētājiem 6. un 7. februārī būs atvērta no pulksten 10.00 līdz 23.00. Katru vakaru līdz ar tumsas iestāšanos apmeklētājiem būs iespēja novērtēt skulptūru spīdēšanu un multimediālo šovu Mīlestības mozaīka ar pirotehnikas elementiem.

Foto

Tricky Palladium

Sestdien, 6. februārī, koncertzālē Palladium uzstāsies Bristoles underground leģenda, britu triphopa viens no pamatlicējiem, alternatīvās hiphopa skatuves zvaigzne Tricky. Iepriekš priecējis Positivus festivāla apmeklētājus 2014. gada vasarā, šoziem Tricky ar savu dūmakaini piesmakušo vokālu un meditatīvi lēnīgajiem, daudzslāņainajiem ritmiem klausītājiem piedāvās krietni intīmāku koncertu. Tricky uzstāšanos ievadīs pašmāju mūziķi – Andra Indāna grupa Gas of Latvija un DJ Monsta.

Dāņu meitene uz ekrāniem

Šajā nedēļas nogalē kinoteātros Latvijā sāk izrādīt biogrāfisko drāmu Dāņu meitene ar oskaroto Ediju Redmeinu galvenajā lomā. Filma izvirzīta četrām ASV Kinoakadēmijas balvas Oskars nominācijām. Dāņu mākslinieču – Lilijas Elbes un viņas sievas Gerdas dzīves stāsts ir smalks attiecību portrets, ko režisējis Toms Hūpers.

Video: filmas treileris

Laikmetīgā māksla Kungu ielas ”pagrabā”

Izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa skatāma starptautiska laikmetīgās mākslas izstāde Pazudis arhīvā. Izstāde pievēršas Latvijas Laikmetīgās mākslas centra arhīvam, kas ne vien uzkrāj un sakārto nozīmīgu informāciju, bet arī veido savdabīgu vietas vēsturi, tagadni un nākotni. Izstāde būs skatāma līdz 27. martam.

Citu starpā…

Latvijas Dabas muzejā, Krišjāņa Barona ielā 4, Rīgā, apskatāma fotoizstāde Meža cūka – īsta cūka!, kas veltīta 2015. gada dzīvniekam – meža cūkai.

Dzelzceļa muzejā, Uzvaras bulvārī 2/4, Rīgā, apskatāma interaktīva izstāde, kas veltītas dzelzceļa stacijām kā sabiedriskās dzīves centram 20. gadsimtā.

Lasi vēl