Ko darīt šodien? 12 lieliski pasākumi, lai Tava sestdiena būtu izdevusies!

1 komentārs
Ko darīt šodien? 12 lieliski pasākumi, lai Tava sestdiena būtu izdevusies!
Aivars Ķesteris/f64

Saules aptumsums, Zaļumballe, Likteņdārzam 10 gadi, Pasaules čempionāts orientēšanās sportā un daudz kas cits – šī nedēļas nogale ir pārsātināta ar dažādiem pasākumiem un notikumiem. Tāpēc Skaties.lv ir apkopojis dažus no tiem, ko piedāvājam Tevi iekļaut nedēļas nogales izklaižu klāstā. 

Likteņdārza desmit gadu jubilejas koncertā skanēs Šimkus jaundarbs

Foto: Mārtiņš Zilgalvis / f64

Koknesē sestdien, 11.augustā, plkst.19 notiks Likteņdārza projekta desmit gadu jubilejas koncerts, kurā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) un diriģentu Andri Pogu pirmatskaņojumu piedzīvos pianista Vestarda Šimkus jaundarbs “Likteņa vārti”.  Likteņdārza 10 gadu jubilejas koncertā kopā ar LNSO, Šimku, dziedātāju Daumantu Kalniņu un Rīgas Doma zēnu kori izskanēs arī Imanta Kalniņa un Raimonda Paula skaņdarbi, latviešu simfoniskās mūzikas klasika un citi īpaši šim koncertam rakstīti jaundarbi, ko komponējuši Šimkus un Raimonds Tiguls.

Daļējs saules aptumsums

Sestdien, 11.augustā, plkst.12 Kurzemes un Vidzemes ziemeļu daļā būs iespēja novērot daļēju Saules aptumsumu.

Tas gan būs diezgan neliels aptumsums, jo labākajās novērojumu vietās Saules disks būs aizsegts vien par 2%. Kurzemē aptumsums būs redzams uz ziemeļiem no Ovišiem, Dundagas un Mērsraga. Kolkā tiks maksimāli aizsegts 1% Saules diska. Vidzemē redzamības zona būs uz ziemeļiem no Siguldas, Vecpiebalgas, Cesvaines un Kārsavas. Rūjienā, Mazsalacā un Valkā aptumsums sasniegs 2%. Rīgā aptumsums nebūs novērojams.

Notiek 153 Simtgades zaļumballes

Foto: Mārtiņš Zilgalvis / f64

Simts dienas pirms valsts svētkiem, 11.augustā, Latvijā un citviet pasaulē notiks vismaz 153 zaļumballes.

Līdzās zaļumballēm vairākos novados notiks dažādas amatierteātru izrādes, izstādes, dejas un citas aktivitātes. Tāpat dažos novados zaļumballēs viesosies muzikanti no kaimiņvalstīm.

Kuldīgā – pusmaratons

Kuldīgā norisinās 13. Kuldīgas pusmaratons – skriešanas seriāla “Bigbank skrien Latvija” 6. posms. Visi skrējēji aicnāti tikties plkst. 17:00 uz starta līnijas!

Daugavpilī notiek grupas “Prāta vētra” koncerts

Foto: Alise Šulca/f64

Sestdien, 11. augustā Daugavpilīgrupa ”Prāta Vētra” turpinās Latvijas koncerttūri ”Skārda bungu tūre”. Borises vieta – stadions ”Lokomotīve”. Ieeja koncerta teritorijā no plkst. 18:00. Koncerta sākums plkst. 20:00.

Zemgaļu svētkus Tērvetē svinēs Nameja gredzena zīmē

11.augustā un 12.augustā Tērvete aicina uz Zemgaļu svētkiem, kas būs veltīti Nameja gredzenam un norisināsies Tērvetes koka pils pagalmā un līdzās esošajā estrādē.

Tērvetes pils pagalmā tiks demonstrēts 9.-13.gadsimta dzīvesveids, rādot amatu prasmes, iepazīstinot ar seno apģērbu un rotu izgatavošanas un nēsāšanas tradīcijām. Muzicēs kopas no Latvijas un Baltkrievijas. 11.augustā pils pagalmā norisināsies baltu maztautu un Livonijas bruņinieku turnīrs, loka šaušanas turnīrs, bet 12.augustā – bruņinieku cīņu paraugdemonstrējumi un uzbrukums Tērvetes koka pilij.

Preiļos – keramikas cepļa kurināšana

Foto: Aivars Ķesteris/f64

Preiļu novadā, Aizkalnē, Latgales keramikas vecmeistara Andreja Paulāna darbnīcā-ceplī notiek ikgadējais keramikas cepļa kurināšanas un atvēršanas pasākums.

Aknīstē  – kamermūzikas festivāls “Sansusī”

Festivāls sācies jau piektdien, bet sestdienas un svētdienas notikumi sākas jau no paša rīta – ap pulksten 9.00. Kamermūzikas festivāls Sansusī katru gadu pulcē laikmetīgās mākslas mīļotājus no visas pasaules un, ievedot tos mežā, pasniedz lieliskāko tābrīža mūziku, teātri, cirku un gabaliņu dejas.

Turaidā – Pasaules čempionāts orientēšanās sportā

Foto: Sintija Zandersone/LETA

Sestdien Turaidā tiks sadalīts 35. pasaules čempionāta orientēšanās sportā pēdējais medaļu komplekts. Startam garajā distancē pieteikušies  176 vīri un 69 dāmas, tostarp arī Latvijas sportisti. Sacensību centrs Turaidas muzejrezervātā, un sacīkstes sākas pulksten 11.40!

Spīķeros – brīvdabas andele “Rīgas krāmu tirgus”

11.augustā, no plkst.11.00 līdz plkst.16.00, Spīķeru laukumā, tirgus piedāvājumā būs gan dažādas mājai noderīgas lietas, trauki, tehnika, nozīmītes, grāmatas, vinila plates, aksesuāri, apģērbi, rotaļlietas bērniem, mākslinieku darinājumi, mūsdienu dizaina preces un citas pārsteidzošas lietas.

Viduslaiku svētki Jaunpils novadā

Foto: Kaspars Krafts/f64

Jaunpils novadā notiks Viduslaiku svētki, kā ietvaros varēs izbaudīt īpašas romantiskās Jaunpils pils torņu gaismas spēles. Viduslaiku svētku atklāšana pie Jaunpils pils pakājē izvietotā lielgabala sāksies pulksten 15. Līdz pat pulksten 20.30 norisināsies dažādas aktivitātes visai ģimenei, ieskaitot amatnieku darbnīcas, atrakcijas pils telpās un tās apkārtnē, kā arī amatieru tirdziņu pils laukumā.

“Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne”

Sestdien, 11.augustā, Mazajā Mežotnes pilī izskanēs par labu tradīciju kļuvušais Vaska fonda rīkotais koncerts Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne. Tajā gan latviešu komponistu vokālās mūzikas jaundarbus, ko pasūtinājis Vaska fonds, gan kamermūzikas pērles atskaņos Latvijas Nacionālās operas soliste Evija Martinsone (soprāns), lieliskā pianiste Agnese Egliņa un LNSO klarnetists un diriģents Guntis Kuzma.

1 komentārs