Ko darīt brīvdienās? Trīs idejas piepildītai nedēļas nogalei

0 Komentāru

Neticamais, acīm redzamais – silta, saulaina un vēl piektdiena, un skaidrs, ka jāsaprot, kā vislabāk pavadīt nedēļas nogali. Raidījuma ”900 sekundes” moderatorei Kristīnei Komarovskai ir ko piedāvāt – mūzika, laikmetīgais teātris, antīki auto!

Nedēļas nogalē arī koncerti. Laikapstākļi mūs lutina, tāpēc Kristīne iesaka doties jo tālāk, jo labāk un atklāt arī kaut ko jaunu Latvijā.

Uz Jelgavu sestdien, 11. septembrī, jādodas visiem tiem, kam tuva ”The Sound Poets” un Latvijas Radio Bigbenda tikšanās mūzikā. Jelgava, bez šaubām, arī lieliska vieta garām pastaigām!

Uz Dobeli, Ķestermeža estrādi aicinu doties tos, kuri sevi pieskaita pie kulta grupas ”Musiqq” fanu rindām – tur notiks labāko dziesmu koncerts. Atgādināsim, ka pirms desmit gadiem tika ierakstīts grupas “Musiqq” pirmais singls “Klimata kontrole”. Šajā laikā ir izdoti četri studijas albumi, ieskaitot albumu “10”.

Pavisam citas mūzikas cienītājiem Dzintaru koncertzālē unikāla iespēja – tikai piektdien un sestdien piedzīvot ”Kremerata Baltica” un Gidonu Krēmeru – ”Kremerata Baltica” festivālā.

12. septembrī dienas vidū pie Rīgas Motormuzeja norisināsies Latvijas Antīko automobiļu kluba “Youngtimer Rally” sekcijas viens no sezonas noslēdzošajiem pasākumiem “Youngtimer & Motul Coffeetime”. Varēs vaigā skatīt ap 150 klasisko automobiļu un motociklu. Kā interesantākos no dalībniekiem Motormuzejā izcēla “Alfa Romeo A12”, “Rolls Royce Silver Cloud II”, “Citroen ID19”, vairākas “Chevrolet Corvette”, “Ferrari 348tb” un “F355”. Pirmo reizi papildinās bērnu vēsturisko pedāļauto sacensības Biķernieku trasē. Uz sacensībām tiek aicināti visi, kam ir savi klasiskie pedāļauto un bērna augums nepārsniedz 110 centimetrus.

Šonedēļ sācies un līdz 18. septembrim turpināsies starptautiskā jaunā teātra festivāls ”Homo Novus”. Caur dažādām laikmetīgā teātra formām tas sola iedzīvināt skatītāju iztēli un dot iespēju satikties ar svešiniekiem, apmainīties idejām, izmēģināt jaunu nodarbošanos un piedzīvot citu dzīvi.

Festivāls šogad norisinās jau 26. gadu un šogad runās skaidri par nenoteiktību dažādos ideju laukos. Tas notiek dažādās Rīgas vietās, arī ārpus pilsētas un pat pa tālruni, taču viena no centrālajām vietām ir Vidzemes tirgus. Festivāls atgriežas tirgū, pie vienkāršajām attiecībām, kur cilvēki satiekas cits ar citu, apmainās ar precēm, apmainās ar padomiem, apmainās ar vārdiem un sajūt cits cita klātbūtni.

Festivāls, kā allaž, meklē jaunas formas un lauž stereotipus par to, kas ir teātris un tā laikmetīgās izpausmes. Skatiet, ko piedzīvot homonovus.lv!
0 Komentāru