Klausītāji smejas biežāk, ja stāstītājs ir vīrietis

Komentāri
Klausītāji smejas biežāk, ja stāstītājs ir vīrietis
Foto: Aimanness Photography, Flickr

Tie cilvēki, kuri stāsta, smejas vidēji pusotru reizi biežāk nekā tie, kuri klausās, novērojuši psihologi. Citus interesantus faktus par smiekliem lasi turpinājumā!

Lai cik laimīgi mēs nebūtu, paši sev taču nesmiesimies — tas ir kaut kā muļķīgi. Smaidīt vai sarunāties ar sevi — to mēs mēdzam darīt, taču smieties nē… Jo smiekli ir īpašs signāls, ko raidām apkārtējiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Psihologi novērojuši, ka tie cilvēki, kuri stāsta, smejas vidēji pusotru reizi biežāk, nekā tie, kuri klausās. Turklāt sievietes, kas stāsta, smejas divas reizes biežāk nekā vīriešu dzimuma klausītāji. Bet vīrieši, kas stāsta, smejas nedaudz retāk par savām klausītājām. Klausītāji smejas biežāk, ja stāstītājs ir vīrietis, nevis sieviete. Acīmredzot smieklu galvenie “stimulatori” sabiedrībā ir vīrieši, bet sievietes īpaši ātri reaģē uz šiem stimuliem.

Tas, ka smiekli psiholoģiski palīdz atbrīvoties no stresa, nav jāatgādina — visi taču zina, ka tie, kas liek smieties līdz pat asarām, spējīgi izkliedēt jebkuru mākoni, kas ir pie dvēseles horizonta. Vēl viena ļoti veselīga un daudzsološa smieklu īpašība ir tā, ka smiekli spējīgi noņemt sāpes.

1950. gadā kādā amerikāņu televīzijā pirmo reizi tika izmantoti smieklu ieraksti. Pēc Pirmā pasaules kara milzīgu popularitāti ASV ieguva garīgās mūzikas ieraksti, kas ik pa laikam tika pārtraukti ar smiekliem. Šādu efektu savās platēs izmantoja Luiss Armstrongs, Vudi Germans, Spaiks Džons un citi džeza korifeji.

Psiholoģijas studentiem piedāvāja noklausīties 18 sekunžu garu smieklu lēkmi. Pēc pirmās noklausīšanās puse studentu, atbildot uz fonogrammu, sāka smieties, bet vairāk nekā 90% pasmaidīja. Tomēr ar katru nākamo noklausīšanos smaidīgo un smejošo studentu skaits mazinājās. Desmitajā noklausīšanās reizē smējās tikai trīs no 128 cilvēkiem, un aptuveni 75% studentu fonogrammu nosauca par neizturamu un nepatīkamu. Acīmredzot, kad smieklus daudzas reizes atkārto, tie kļūst kā ļauns joks vai zobgalība.

Lasi vēl