Ķirši Tavam skaistumam un dzīvespriekam

Komentāri
Ķirši Tavam skaistumam un dzīvespriekam
Foto: Benson Kua, Flickr.com

Skābie un saldie ķirši ir seni, garšīgi un izsmalcināti augļi, izcilu dzērienu un skaistuma avots, kā arī lielisks līdzeklis pret novecošanos.

No vēstures

Ķirši ir rožu dzimtas koki. Ir zināms samērā maz par to izcelšanos, attīstību un izplatību vēstures gaitā. Tiek uzskatīts, ka saldie ķirši ir cēlušies ap Kaspijas un Melno jūru, Eiropas un Āzijas robežu rajonos. Skābo ķiršu dzimtene ir ļoti tuvu saldo ķiršu izcelsmes vietām. Arheoloģiskajos izrakumos ķiršu kauliņi atrasti jau neolīta periodā, apmēram pirms 4–5 tūkstošiem gadu.

Skaistumam un veselībai

Pētījumos pierādīts, ka ķiršos – svaigajos, saldētos vai sulas veidā – ir ļoti daudz antioksidantu, kas cīnās pret dažādām slimībām un spēj neitralizēt cilvēka veselībai bīstamos radikāļus. Ķirši veicina psiholoģiskās un garīgās spējas.

Ķirši mazina galvassāpes, palīdz novērst artrīta sāpes, samazina sirds slimību, diabēta un ļaundabīgu audzēju attīstības riskus.

Ķiršu sula ir dabīgs sāpju remdēšanas līdzeklis. Īpaši tā spēj mazināt muskuļu sāpes. Ķiršu sulai piemīt ārstnieciska iedarbība mazasinības, nieru slimību, aizcietējumu gadījumā, tā iznīcina dizentērijas un strutu infekciju izraisītājus – stafilokokus un streptokokus.

Ķiršos ir 19 reizes vairāk betakarotīna nekā zemenēs un mellenēs, un tie satur glikozi un fruktozi, C, B1 PP vitamīnu, karotīnu, folijskābi, organiskās skābes, varu, kāliju, dzelzi, pektīnus.

Ķiršos arī ir melatonīns, kas ir dabīgs miega regulēšanas līdzeklis, – tas palīdz vieglāk iemigt, kā arī ir lielisks profilakses līdzeklis pret novecošanos.

Lieliski virtuvē

No ķiršiem var pagatavot garšīgus kompotus, kokteiļus, kūkas. Tos var pievienot cepumos un saldajos ēdienos.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl