Kinoteātrī Splendid Palace par godu 4. maijam Latvijas filmu maratons

0 Komentāru
Kinoteātrī Splendid Palace par godu 4. maijam Latvijas filmu maratons
Foto: LETA

Šodien kinoteātrī Splendid Palace noris tradicionālais Latvijas filmu maratons, Rīgas iedzīvotājiem un viesiem dāvinot bezmaksas kino svētkus visas dienas garumā.

Kā pastāstīja pasākuma organizatoru pārstāve Kristīne Matīsa, iedzīvotājiem būs iespēja apmeklēt 12 bezmaksas seansus abās kinozālēs visas dienas garumā un brīvdabas seansu kinoteātra priekšpagalmā vakara noslēgumā.

Kinoteātra Mazajā zālē seansi sāksies plkst.11 un šeit tiks demonstrētas vairākas dokumentālās filmas no dokumentālā cikla Latvijas kods. Skatītājiem būs iespēja baudīt divas Vides filmu studijas filmas – Mitrais, kuras režisors ir Dainis Kļava, un Lones soms, kuras režisors ir Dzintars Dreibergs.

Tāpat varēs noskatīties Ivara Zviedra un Ineses Kļavas filmu Štābs Ipiķi un režisora Zigurda Vidiņa filmu Mēstepatās, kas vēsta par dzejnieka Imanta Ziedoņa iedvesmoto un vadīto dižkoku glābēju grupu.

Kā norādīja Matīsa, arī nākamie seansi Mazajā zālē stāstīs par Latviju no dažādiem rakursiem. Ināras Kolmanes dokumentālā filma Ručs un Norie vēsta par aizkustinoši sirsnīgu stāstu par dvēseļu radniecību starp vecu suitu sievu un jaunu Japānas studenti.

Tāpat būs vērojams vēsturiski personisks un mākslinieciski iespaidīgs režisora Pētera Krilova pētījums par mežabrāļiem un spiegiem Aukstā kara laikā – Uz spēles Latvija, kā arī pirmizrādi piedzīvos režisora Olafa Okonova dokumentālā filma 4×4 par brīvību, kas stāsta par četriem toreizējā Tukuma rajona Tautas frontes deputātiem, kas arī balsoja par Latvijas Republikas Neatkarības deklarāciju.

Filmu maratona programmā pirmizrādi piedzīvos arī viena no Nacionālā kino centra atbalstītajām debijas īsfilmām Spoguļvīrs, kuras režisore ir Agnese Laizāne, un režisores Ievas Ozoliņas dokumentālā filma Mans tēvs baņķieris. Mazās zāles seansu noslēgumā apmeklētāji varēs baudīt kaimiņvalstu kino filmas – igauņu lielbudžeta spēlfilmu 1944 un lietuviešu dokumentālo filmu Kā mēs spēlējām revolūciju.

Seansiem kinozālēs beidzoties, kinoteātra Splendid Palace priekšpagalmā tiks izvietoti krēsli, lai jau tradicionāli varētu sākties brīvdabas nakts seanss ar filmu demonstrēšanu uz ēkas sienas. Šogad seanss aicinās atgriezties laikā pirms 25 gadiem, demonstrējot kinohronikas no tiem laikiem, kad par Neatkarības deklarāciju vēl tikai sapņojām, un par tiem laikiem, kad reibām no jauniegūtās brīvības, stāstīja Matīsa.
Ieeja uz visiem filmu seansiem būs bez maksas.

0 Komentāru