“Svingeri” kļūst par trešo visu laiku ienesīgāko filmu Latvijā

1 komentārs
“Svingeri” kļūst par trešo visu laiku ienesīgāko filmu Latvijā
Publicitātes foto

Režisora Andreja Ēķa daudz apspriestā komēdija ”Svingeri” kļuvusi par trešo veiksmīgāko spēlfilmu Latvijas kino izrādīšanas vēsturē uzreiz aiz tādiem kases grāvējiem kā Deivida Kamerona “Avatars” un Aigara Graubas “Rīgas Sargi”, ziņo filmas izplatītāji.

Latvijā komēdiju “Svingeri” noskatījušies jau 90 tūkstoši skatītāju, un patlaban tās kases ieņēmumi sasnieguši 465 000 eiro.

“Komēdija ir sarežģīts kino žanrs. Veidojot filmu, neviens nezina, cik smieklīga tā būs un vai vispār tā būs smieklīga. Andrejs Ēķis kopā ar mūsu talantīgajiem aktieriem pierādīja, ka Latvijā komēdiju žanrs ir iespējams un pieprasīts. Pirms tam to ir apliecinājuši tādi izcili režisori kā Jānis Streičs un Varis Brasla.

Pēdējos gados Latvijā radītās filmas pieder drāmas žanram, un tās ir skumju un nolemtības pārņemtas, bet “Svingeri” deva iespēju skatītājiem pasmaidīt un pasmieties pašiem par sevi. Tieši tas arī ir filmas veiksmes pamatā,” norāda filmas producents Kristians Alhimionoks.

Foto: sabiedrības krējums “Svingeru” pirmizrādē

Filmu “Svingeri” veidojusi profesionāla radošā komanda: režisors Andrejs Ēķis, producenti Kristians Alhimionoks un Zanda Seņkova un scenārija autore Rasa Bugavičute-Pēce. Greizsirdīgo un kaislīgo mīlētāju lomās iejutušies Latvijas labākie aktieri – Intars Rešetins, Kristīne Nevarauska, Elīna Vāne un Ģirts Ķesteris, kā arī jaunie talanti Kristīne Belicka, Jurijs Djakonovs un plaši pazīstamais mūziķis Jānis Jubalts.

Foto: ieskats filmā

Filma uz lielajiem ekrāniem skatāma Rīgā kinoteātros “Kino Citadele” un “Cinamon Alfa”, Siguldā kinoteātrī “Kino Lora”, Cēsīs “Vidzemes koncertzālē”, Kuldīgas kultūras centrā.

No februāra vidus komēdiju “Svingeri” var noskatīties arī Latvijas kultūras namos un centros.

1 komentārs