Splendid Palace dubultprieks – pankūkas un animācijas īsfilmas bērniem

0 Komentāru
Splendid Palace dubultprieks – pankūkas un animācijas īsfilmas bērniem
Publicitātes foto

Septiņas animācijas īsfilmas nesteidzīgā sestdienas pēcpusdienā – Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) bērnu filmu programmas Kids Weekend veidotāji ielūdz mazos kinoskatītājus un viņu ģimenes uz brokastīm un kinoseansu 20. augustā kinoteātrī Splendid Palace.

Gatavojoties bērnu filmu programmas Kids Weekend norisei oktobrī, jaunie kinomīļi 20. augusta seansā varēs dzīvot līdzi gan labi pazīstamo Avārijas brigādes dalībnieku rosībai pie šķībā Pizas torņa, gan apgūt angļu alfabētu Indras Sproģes starptautiski godalgotajā filmiņā Awesome Beetle’s Colors, kuras skaņu celiņu iedziedājis Renārs Kaupers.

Taču īsfilmu seansa varoņi nebūs tikai vietējie – uz ekrāna rosīsies arī leļļu animācijā iedzīvināti personāži no Igaunijas un Norvēģijas. Viena no norvēģu īsfilmām ir tapusi Trumsē – vistālāk ziemeļos mītošajā animācijas studijā pasaulē. Filmu programma veidota, Riga IFF sadarbojoties ar draugiem – Kristiansandas Starptautisko Bērnu filmu festivālu (Kristiansand International Children’s Film Festival) Norvēģijā.

Kino apmeklējums var būt lieliska iespēja laiku kopā pavadīt visai ģimenei – Riga IFF aicina pirms īsfilmu seansa izbaudīt vasarīgas brokastis pilsētvidē – kinoteātra Splendid Palace priekšpagalmā, kur restorāns Tinto ceps gardas pankūkas jau no plkst. 11.00.

Biļetes cena uz seansu: 3 eiro (bērniem ar invaliditāti – bez maksas), ģimenes biļete 4 personām: 10 eiro. Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas kids.rigaiff.lv, kā arī Splendid Palace kasē.

Publicitātes attēls

Publicitātes attēls

Animācijas īsfilmu programma:

Mazais vilciņš (The Grey Little Wolfy), rež. Natālija Malihina (2016), Norvēģija

Ziema ir gara un auksta – mazajam vilcēnam neklājas viegli. Taču drīz vien viņš mežā nejauši uziet ko brīnumainu. Šis negaidītais atklājums ziemai liek paskriet vēja spārniem.

Dunderlija (Dunder), rež. Endre Skandfers (2016), Norvēģija

Filmas mošķu zeme Dunderlija ir iedzīvināta pasaules visvairāk uz ziemeļiem izvietotajā animācijas studijā, Norvēģijas pilsētā Trumsē. Tur radies filmas stāsts par draugiem – Bulderu un Moniku.

Kazlēns mācās skaitīt (Geitekillingen som kunne telle til ti), 10′, rež. Hanss Jorgens Sanness (2015), Norvēģija

Mazais kazlēns ir iemācījies skaitīt līdz 10 un jauniegūto prasmi liek lietā, saskaitot pārējos fermas iemītniekus. Viņiem, izrādās, tas nemaz nepatīk.

Miriamas atrastais suns (Miriami kodutu koer), rež. Andress Tenusārs (2015), Igaunija

Miriama kopā ar ģimeni ceļ sniegavīru – viņus vēro pieklīdis suns, kuram, izskatās, arī ļoti patīk sniegavīrs. Tā kā ir ļot auksts, bērni četrkājaino draugu ielaiž mājās pasildīties.

Meža Sargi, rež. Māris Brinkmanis (2015), Latvija

Kārtējā apgaitā Mežsargs atrod mežā izmestu kaudzi atkritumu. Arī viņa mājdzīvnieki – suns, kaķis un pele – ir par to nepatīkami pārsteigti.

Tornis, rež. Jānis Cimermanis (2015), Latvija

Japāņu tūristu grupa ieradusies Itālijas pilsētā Pizā, lai apskatītu slaveno šķībo torni. Apskates laikā tornis sāk biedējoši krakšķēt, un tūristi metas to turēt.

Awesome Beetle’s Colors, rež. Indra Sproģe, Latvija

Stāsts, kas aizved mūs no angļu valodas alfabēta viena gala līdz otram! Populārās filmas Joka pēc alfabēts angliskā versija.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 13. līdz 23. oktobrim. Ģimenes programma, kurā tiks iekļautas kā pilnmetrāžas filmas, tā arī īsfilmas bērniem, norisināsies darbnīcas bērniem un vēlās brokastis – Kids Weekend paredzēta festivāla pirmajā nedēļas nogalē, 15. un 16. oktobrī, turpat, kinoteātrī Splendid Palace.

0 Komentāru