Šonedēļ Rīgas Doma dārzā izrādīs Monētas dubultportretu

Pievienot komentāru
Šonedēļ Rīgas Doma dārzā izrādīs Monētas dubultportretu
Foto: Ģirts Raģelis

Jau piekto gadu Rīgas Doma dārzā vasaras sezonā notiek brīvdabas filmu seansi. Piektdien, 15. jūlijā, plkst. 22.30 skatītājiem tiks piedāvāta režisora un operatora Romualda Pipara dokumentālā filma Monētas dubultportrets (2008). Ieeja pasākumā – bez maksas.

Filmā apkopoti uz 8 mm kinofilmas dokumentēti amatierfilmējumi, kas atklāj vēl līdz šim neredzētu Latvijas kultūrvēstures dārgumu krātuvi. Filmā nav neviena kadra, kas būtu uzņemts vēlāk par 20. gadsimta 80. gadiem, tas ir līdz vissīkākajai detaļai autentisks stāsts par to, kā cilvēki Latvijā dzīvoja pirms gadiem 40-50, un iemūžina dziļi personiskus, bet arī vispārcilvēciskus notikumus – kāzas, bēres, bērnu pirmos solīšus. Filmā ir daudz arī tieši padomju laikiem raksturīgu sižetu – rindas veikalos, svētku gājieni, pionieru zvēresti, lepnums par mašīnu, kurai nauda krāta gadiem….

Pirms filmas par darbu pie tās stāstīs pats režisors Romualds Pipars, kurš savā studijā caurskatījis desmitiem kilometru 8 mm filmlentes.

Tuvākiem filmu seansi Rīgas Doma dārzā gaidāmi 21. un 28. jūlijā pulksten 22.30. Šonedēļ un turpmākajos kino vakaros ieeja būs bez maksas.