Šodien sākas ”Rojas mazās kino brīvdienas”

0 Komentāru

Rojas iedzīvotāji un viesi arī šovasar nepaliks bez kino. Jau šodien sākas un trīs vakarus turpināsies ”Rojas mazās kino brīvdienas”.

Jūlija pēdējā nedēļas nogale Rojā jau ierasti tiek veltīta kino. Iepriekš notikuši gan grandiozi kinofestivāli ”Rojal”, gan reizēs, kad ”Rojal” atpūšas, kinomīļiem piedāvātas notikumiem bagātas ”Rojas kino brīvdienas”.

Arī šogad Roja bez kino nepaliks. Trīs dienas – no 29. līdz 31. jūlija – Rojas brīvdabas estrādē norisināsies ”Mazās Rojas kino brīvdienas”. Ik vakaru plkst.21.30, gaidot labvēlīgo tumsu, notiks koncerti. Pēc tiem būs sarunas un tikšanās ar kino ļaudīm, un pēc tam – filmu demonstrācijas.

Ceturtdien , 29. jūlijā, gaidāms ”Retro vakars”. Vispirms ar 1970. gados populārām dziesmām iepriecinās dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse un mūziķis Jānis Ķirsis. Pēc tam tiks vārds kinokritiķei un kino zinātniecei Ditai Rietumai, kura stāstīs par šī vakara filmu. Un noslēgumā – režisora Alioza Brenča 1973. gada detektīvfilma ”Šahs briljantu karalienei” ar lielisku tā laika aktieru buķeti – Lidiju Freimani, Uldi Dumpi, Lilitu Ozoliņu, Gunāru Cilinski un citiem.

Piektdienā , 30. jūlijā, gaidāms ”Leģendu vakars”. Uz skatuves kāps Dambis no leģendārās grupas ”Inokentijs Mārpls”. Viņš ir arī viens no trim filmas ”Mēs gribējām izmainīt pasauli” varoņiem. Pirms filmas būs saruna ar tās režisori Aiju Bley.

Sestdienas vakars sauksies ”Verī kūl” vakars, un to ievadīs grupas ”Rahu the Fool” koncerts. Tam sekos tikšanās ar aktieri un vakara filmas dalībnieku Andri Keišu. Un pavisam aizraujoši būs 10 gadus pēc pirmizrādes noskatīties režisora Jura Poškus filmu ”Kolka Cool”, kas tika uzņemta netālos Rojas kaimiņos.

”Rojas Mazo kino brīvdienu” laikā Rojas estrādes teritorija apmeklētājiem bez ierobežojumiem būs atvērta arī dienā – no plkst. 12.00- 18.00.

Tur būs apskatāma mākslinieka Māra Grosbaha darbu izstāde ”Radīts Rojā”, kas veltīta Rojas pludmales Zilā cerību sivēna 10 gadu jubilejai. Būs apskatāmi arī fotokadri no pasākuma filmām. Ģimeņu izklaidei tiks piedāvātas lielās spēles, teritorijā darbosies kafejnīca.

Ieeja bez maksas, taču apmeklētājiem jāņem vērā, ka vakara pasākumos ieeja, uzrādot derīgu Covid-19 vakcinēšanas/pārslimošanas sertifikātu, negatīvu 48 vai 6h testu, bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bez iepriekš minētā.
0 Komentāru