Šodien pirmizrāde pavasara vērienīgākajai filmai

Pievienot komentāru
Šodien pirmizrāde pavasara vērienīgākajai filmai

Piektdien, 26. februārī, pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos pavasara vērienīgākā fantastikas filma Ēģiptes dievi (Gods of Egypt). Tajā vienu no galvenajām lomām atveido skotu kinozvaigzne, episku varoņdrāmu meistars Džerards Batlers.

Krāšņā fantastikas filma Ēģiptes dievi ir Senās Ēģiptes mitoloģijas iedvesmots piedzīvojumu stāsts, kas vēsta par skarbu cīņu par cilvēces nākotni, kurā iesaistās gan mirstīgie, gan dievi. Noraudzījies uz sāpēm un haosu, kas valda visapkārt, kāds vienkāršs mirstīgais vārdā Bleks izlemj doties briesmu pilnā ceļojumā, lai atpestītu pasauli no varmākām un izglābtu savu mūža mīlestību. Lai spētu īstenot cēlos nodomus, Blekam jānodrošinās ar varenā dieva Hora palīdzību cīņā pret nežēlīgo tumsas dievu Setu. Tieši tumsas dievs ir vardarbīgi pārņēmis Ēģiptes valdnieka troni un iedzinis reiz tik plaukstošo impēriju haosā un konfliktos. Episkais karš pret Setu un viņa līdzskrējējiem prasa drosmi un upurēšanos gan no dieviem, gan mirstīgajiem, taču tikai tā viņi var gūt uzvaru izšķirošajā cīņā.

Foto

Filmas Ēģiptes dievi režisors Alekss Projass pats ir dzimis Ēģiptē, tāpēc Senās Ēģiptes varoņi un simbolika viņam ir tuva un saprotama. Tajā pašā laikā režisors, kurš daudziem kinoskatītājiem līdz šim vairāk ir zināms kā spriedzes filmas ”Es, robots” autors, uzsver, ka fantastikas filmas ir izdomājumi, tāpēc tajās nevajag meklēt vēsturiskas precizitātes. ”Jau bērnībā mani iedvesmoja Senās Ēģiptes mitoloģija, jo vectēvs mani vakaros midzināja, stāstot senos mītus. Viņš bija arī labs mākslinieks, un zīmēja man Horu. Būdams ar spilgtu iztēli, jau tad sapņoju, ka uzņemšu filmu par Hora un Seta episko cīņu,” atklāj Alekss Projass.

Episkās filmas Ēģiptes dievi filmēšana notika Sidnejā, Austrālijā. Šim procesam tika veltīti pieci mēneši. Taču bija nepieciešams vēl vesels gads, lai uzņemtos kadrus papildinātu ar iespaidīgiem specefektiem.

Video: varoņdrāmas Ēģiptes dievi treileris