Sergejs Lozņica sāk uzņemt jau trešo filmu Latvijā

Pievienot komentāru
Sergejs Lozņica sāk uzņemt jau trešo filmu Latvijā
Publicitātes foto

Šodien, 19. jūlijā, Latvijā sākas baltkrievu izcelsmes kinorežisora Sergeja Lozņicas (Sergei Loznitsa) pilnmetrāžas spēlfilmas Lēnprātīgā uzņemšana. Filmēšana notiks Daugavpilī un tās apkaimē gandrīz piecu nedēļu garumā, informē Film Angels Studio.

Arī režisora Sergeja Lozņicas iepriekšējā spēlfilma Miglā (In the Fog, 2012), kas pirmizrādi piedzīvoja Starptautiskajā Kannu kinofestivālā un saņēma tur FIPRESCI balvu, tika uzņemta Latvijā.

Filmas Lēnprātīgā (A Gentle Creature) scenārijs veidots pēc krievu rakstnieka Fjodora Dostojevska stāsta motīviem. Lozņica atklāj, ka filmas stāsts ir paša radīts – no sākuma līdz pat beigām. ”Mani iedvesmoja Dostojevska īsstāsts, kuru viņš uzskatījis par fantastikas žanram piederošu. Oriģinālais stāsts vēsta par attiecībām starp spīdzinātāju un upuri, turklāt tas veidots no spīdzinātāja perspektīvas. Manā topošajā filmā upuris saglabā upura lomu, savukārt spīdzinātājs netiek personificēts kā viens tēls – tā sadistiskās īpašības piemīt virknei varoņu un arī upura dzīves telpa pati par sevi ir biedējoša un agresijas pilna,” stāsta Sergejs Lozņica.

Upura lomu atveidos krievu aktrise Vasilina Makovceva. Pārējo aktieru ansambli veido aktieri no Krievijas, Latvijas un Rumānijas, tostarp Valerius Andriuta, Sergejs Koļesovs, Lija Ahedžakova, Dmitrijs Bikovskis u.c. Filmā piedalīsies arī liels skaits neprofesionāļu, kuri vairāku mēnešu garumā tika rūpīgi atlasīti dalībai projektā – šāda pieeja raksturīga Lozņicas mākslinieciskajai koncepcijai.

Filmu Lēnprātīgā producē franču kompāniju Slot Machine, kas producējusi virkni pasaulē pazīstamu filmu – to skaitā dāņu režisora Larsa fon Trīra projektus (Nimfomāne, Antikrists u.c.), filmēšanas procesu Latvijā nodrošina Film Angels Studio, kam ir ievērojama pieredze darbā ar starptautiskiem filmu projektiem. Filma Lēnprātīgā saņēmusi arī Nacionālā Kino centra un Rīgas Domes līdzfinansējumu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā.

Filmu plānots pabeigt 2017. gadā, un to izplatīs kompānija Wild Bunch.