Sarkanais paklājs: aktieriem un īpašajiem viesiem prezentēta filma ”Saki Jā!”

0 Komentāru
Sarkanais paklājs: aktieriem un īpašajiem viesiem prezentēta filma ”Saki Jā!”
PUBLICITĀTES FOTO

Romantiskā komēdija ”Saki Jā!” kļūstot par pirmo latviešu spēlfilmu, pieredzējusi savu pirmizrādi kinoteātros pēc to atvēršanās. No šodienas, 13. augusta, filma skatāma visā Latvijā.

Vakar, 12. augusta pievakarē, kinoteātrī ”Forum Cinemas” atkal tika izritināts sarkanais paklājs, kur spēlfilmas ”Saki Jā” radošā grupa kopā ar lūgtajiem viesiem svinēja pirmizrādi. Ņemot vērā valstī izsludinātos epidemiloģiskos ierobežojumus, pirmizrādes pasākums bija klusāks kā parasti ierasts, tomēr gaisotne bija atkal prieka un pozitīvu emociju pilna.

Producente Linda Krūkle: ”Filmas pirmizrāde bija iecerēta pusgadu iepriekš – Valentīna dienā, un šobrīd it kā mazliet ar nokavēšanos, no 13. augusta mums no jauna ir iespēja satikties ar kino skatītājiem. Par mīlestību taču var runāt jebkad, tas vienmēr ikkatrai paaudzei savās dzīves situācijās būs aktuāli. Un īpaši šī brīža apstākļos pozitīvas jūtas un emocijas – tas ir nepieciešams gan mums, gan skatītājiem.”

Filmas režisors Māris Martinsons par ideju filmas veidošanā un aktieru ansambli: ”Pēc abām spēlfilmas ”Jaungada taksometrs” daļām, vēlējos ko turpināt šajā žanrā un radās ”Saki Jā!’’ – stāstu par mīlestību, draudzību un attiecībām jauniešu vidū, kad tas viss ir tik trausls un sakāpināts.

Man vienmēr ir bijis interesanti filmēšanas procesā iesaistīt ne vien profesionālus aktierus, bet arī cilvēkus, kam ir bijis sapnis par lielo ekrānu.  Tā man iepriekš izveidojās jau patstāvīga sadarbība ar Nauri Brikmani un Lauri Reiniku. Sevi brīnišķīgi pieteica Anna Lieckalniņa.

Un ar ”Saki Jā!” turpināju šo savu nu jau tradīciju: pirmajā lielajā kino lomā sevi pārliecinoši pieteica Evelīna Parkere. Tas ir tik aizraujoši strādāt ar cilvēkiem, kas ļoti vēlas sevi pierādīt, ienesot filmēšanas laukumā ko jaunu. Viņi ir atvērti un patiesi, ar sava veida svaigumu ekrāna priekšā. Un mani aizrauj sinerģija, kas veidojas filmēšanas laukumā, mijoties profesionālu aktieru darbam un tiem, kam vien pirmā pieredze kino.

“Influencere” un aktrise Evelīna Pārkere pēc pirmizrādes ir atklāta: ”Šī man bija pirmā pieredze un esmu ļoti pateicīga par doto iespēju. Es ceru, ka tā nav arī pēdējā. Pēc filmas noskatīšanās viennozīmīgi varu pateikt, ka tas man radījis vēl lielāku degsmi atgriezties filmēšanas laukumā. Šobrīd es arī ceru, ka skatītāji atgriezīsies kinoteātros, jo tieši ”Saki Jā!” ienes sen kāroto pozitīvismu un kaut uz mirkli ieslīgt bezrūpībā”.

Producente Linda Krūkle turpina: ”Gatavojoties pirmizrādei un apzinoties, ka pēdējais gads ir daudz ko mainījis cilvēku ieradumos un uztverē, mēs izvēlējāmies koncentrēties savus skatītājus uzrunāt Tik Tok platformā, topot arī par pirmo latviešu spēlfilmu, kas aktīvi tur ir strādājusi. Ļoti ātri sajutām auditorijas atbalstu – pirmajiem video bija vairāk kā 80 000 skatījumu katram.
Tā bija laba iespēja galvenos varoņus parādīt ne caur filmas fragmentiem, bet arī dzīvās situācijās, un esmu ļoti pateicīga mūsu aktieru četrotnei, kas ļāvās eksperimentēt. Šobrīd nepilna mēneša laikā ievietoti 25 video, sasniedzot kopējo skatījumu skaitu virs 1 300 000.

Pirmizrādes nedēļā aktieru ansamblis kopā ar režisoru viesojās arī “Rocket Bean” kafejnīcā, kur savā ziņā atgriezās filmēšanas laukumā, tikai šoreiz jau vairāk uzzinot un atklājot par kafijas veidošanas niansēm, savukārt vēl šodien 13. augustā ”Apollo kino” plkst. 18.00 iespēja nākt uz īpašo seansu, tiekoties ar radošo komandu.

Caur mīlestības līkločiem vedīs aktieru ansamblis Lelde Dreimane un Jurijs Djakonovs, Evelīna Pārkere, kurai šī ir debija uz lielajiem kinoekrāniem un mūziķis, improvizators Nauris Brikmanis, ar kuru režisors Māris Martinsons ir sadarbojies vairākkārt.

Filmā piedalās arī Kaspars Zāle, Jurģis Spulenieks, Artis Robežnieks, Dita Lūriņa-Egliena, Andris Bulis, Mārtiņš Egliens, Ieva Adamss u.c.

0 Komentāru