Salaspilī notiks Streiča brīvdabas kinonakts

1 komentārs
Salaspilī notiks Streiča brīvdabas kinonakts
Foto: LETA

Šogad izcilais latviešu kinorežisors, scenārists, aktieris, rakstnieks un gleznotājs Jānis Streičs svin 80 gadu jubileju. Šai sakarā 2016. gads ir pasludināts par Streiča gadu, kura ietvaros gada garumā norisināsies dažādi pasākumi, lai godinātu izcilo meistaru jubilejā. Viens no tiem – Streiča brīvdabas kinonakts – gaidāms augusta vidū Salaspilī.

Streiča brīvdabas kinonakts Salaspilī notiks 13. augustā. Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzā no plkst. 22.00 līdz pat trijiem naktī tiks izrādītas trīs filmas.

Filmas, kas uzņemtas pirms vairāk kā desmit gadiem – Rudens rozes, Ipolits un Naktssargs un veļasmazgātāja skatītājiem –, iespējams, ir mazāk pazīstamas, taču noteikti priecēs ar režisora pazīstamo rokrakstu, iemīļotu aktieru plejādi, mūžīgo tēmu mīlestību un īpašo brīvdabas kino atmosfēru.

Plkst. 22:00 – 23:30 – Rudens rozes (2004)

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Reiz uzņēmējs Uldis Vītols bija neprātīgi iemīlējies savā skaistajā sievā Astrā, taču nu, pēc 25 gadu kopdzīves, šķiet, ka abus saista vien mīļās meitas Ritas laime un panākumi. Vītols lūdz Franci, kā cilvēku no malas, parunāt ar Astru par iespējamu laulības šķiršanu. Francis lūgumu īsteno no citas puses – atklāj Astrai, ka viņa ir tā mūža lielākā mīlestība.

Lomās: Romualds Ancāns, Maija Doveika, Lauris Dzelzītis, Baiba Kranāte, Ģirts Krūmiņš, Akvelīna Līvmane, Imbi Strenga, Varis Vētra, Ģirts Ķesteris, Juris Žagars

Plkst. 23:45 – 01:00 – Ipolits (2002)

Filma ir ģimenes drāma, kuras centrā ir mīlas trīsstūris – māte, meita, znots. Sižeta pamatā ir mātes bīstamās psiholoģiskās rotaļas ar znotu, lai atmodinātu viņā vīrieti.

Lomās: Juris Kalniņš, Katrīna Pasternaka, Artis Robežnieks, Viktorija Streiča

Plkst. 01:15 – 2:50 – Naktssargs un veļasmazgātāja (2002)

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Mūsdienu pasaka par mīlestību un par to, cik bīstami spēlēties ar otra cilvēka jūtām. Šķietami atraidītās mīlestības dēļ Māris apprec meiteni, ko nejauši saticis atraidījuma vakarā. Bēgšana no jūtām pārtop jaunā mīlestībā.

Lomās: Aija Dzērve, Artis Robežnieks, Sarmīte Rubule, Maija Doveika

Filmu demonstrācija notiek sadarbībā ar projektu Kinopunkts. Biļetes uz vienu filmu maksa 2 eiro, tās nopērkamas Salaspils kultūras nama Rīgava kasē. Uz visu kinonakti biļetes cena ir 5 eiro, studentiem un pensionāriem – 3 eiro.