Pirmo reizi kinofestivālā ”Mahnattan Short” izrādīs īsfilmu no Latvijas – ”Sarauj, Just!”

0 Komentāru
Pirmo reizi kinofestivālā ”Mahnattan Short” izrādīs īsfilmu no Latvijas – ”Sarauj, Just!”
Publicitātes foto

No 28. septembra līdz 8. oktobrim visā pasaulē, tostarp arī Latvijas kinoteātros, norisinās starptautiskais īsfilmu festivāls ”Mahnattan Short”. Pirmo reizi festivāla 20 gadu pastāvēšanas vēsturē tā programmā iekļauta īsfilma no Latvijas – Pāvela Gumennikova īsfilma “Sarauj, Just!”, kas ir stāsts par puisi ar invaliditāti, kurš nekad nepadodas.

Festivālam ”Mahnattan Short” tika pieteiktas 1615 īsfilmas no 75 valstīm, un tikai 10 no tām izvēlētas lielajai programmai. Programmā ir iekļautas filmas no deviņām valstīm: Sīrijas, Gruzijas, Šveices, ASV, Lielbritānijas, Jaunzēlandes, Itālijas, Spānijas un Latvijas.

Šogad festivāla skates programma ir jo īpaša Latvijai – pirmo reizi festivāla vēsturē starp desmit finālistēm ir filma no Latvijas — režisora Pāvela Gumennikova īsfilma “Sarauj, Just!” (Just, go!), kas ir balstīta uz patiesiem notikumiem par jaunu vīrieti ratiņkrēslā, kurš metas pakaļ zagļiem, kas viņa acu priekšā aplaupa kaimiņu meiteni.

Līdz ar dalību “Mahnattan Short” īsfilma “Sarauj, Just!” ir kvalificējusies Amerikas Kinoakadēmijas balvas ”Oskars” nominācijām, taču uzvara kinofestivālā īsfilmai nodrošinātu lielāku atpazīstamību un līdz ar to lielāku ”Oskara” žūrijas interesi filmu noskatīties.

Īsfilmas režisors Pāvels Gumennikovs aicina visus Latvijas iedzīvotājus apmeklēt festivālu: ” Šī ir iespēja visiem apmeklēt un noskatīties lielisku īsfilmu programmu no visas pasaules un redzēt starp tām arī īsfilmu no Latvijas. Šī ir arī viena no retajām iespējām pēc seansa nobalsot par savu mīļāko īsfilmu un tādējādi noteikt labāko.”

“Sarauj, Just!” galvenajās lomās ir Latvijas sēdvolejbola komandas uzbrucējs Aleksandrs Ronis, aktieris un kaskadieris Sergejs Fjodorovs, Jaunā Rīgas teātra aktieris Toms Veličko un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise Jana Herbsta.

Filmas stāsts radies, iedvesmojoties no situācijas, kas notika ar pašu Aleksandru pirms dažiem gadiem uz ielas. Stāstu un īsfilmas scenāriju prasmīgi radīja dramaturģe Laura Lapiņa. Savukārt stāstu videoformātā radīja operators Mārtiņš Jansons.

Par visām iespējam noskatīties ”Sarauj, Just!” var uzzināt, sekojot īsfilmas ”Facebook” lapai ”Movie: Just Go”.

“Mahnattan Short” seansi Latvijā:

 • Liepājā – 29. septembrī – kino “Balle”
 • Ventspilī – 30. septembrī – kino “RIO”
 • Kuldīgā – 1. oktobrī, 3. oktobrī un 5.oktobrī – Kuldīgas Kultūras centrā
 • Rēzeknē – 1. oktobrī – kino “Silverscreen Rēzekne”
 • Daugavpilī – 1. oktobrī, , 7.oktobrī , 8.oktobrī – kino “Silverscreen Daugavpils”
 • Cēsīs – 2. oktobrī – kino“Cēsis”
 • Valmierā – 2. oktobrī , 4.oktobrī – kino “Gaisma”
 • Sigulda – 3. oktobrī – kino “Lora”
 • Ogrē – 3. oktobrī – Ogres Kultūras centrā
 • Bauskā – 4. oktobrī – Bauskas Kultūras centrā
 • Rīgā – 6. un 7. oktobrī – kino “Splendid Palace”
 • Skrīveros – 8. oktobrī – Skrīveru Kultūras namā.
Īsfilma ”Sarauj, Just!” šovasar godalgota gan mazos un mīlīgos kinofestivālos, gan lielos pasaules līmeņa kinofestivālos. Itālijā iegūta galvenā balvu vienā no prestižākajiem bērnu un jauniešu filmu festivāliem – ”Giffoni Film festival”, Austrālijas ”Freshflix” īsfilmu festivālā gūta uzvara kategorijā ”Labākā filma”, Baltkrievijas lielākajā kinofestivālā ”Kinosmena” īsfilma saņēma galveno balvu Grand Prix.

Atzinību skatītāju balvas formā filma saņēmusi ”StonyBrook film festival”, ”Sidewalk Film festival” un ”Stella Adler Academy short”. Vienā no ”Oskara” nominācijām kvalificējošajiem festivāliem Hollyshorts film festival ”Sarauj, Just!” apbalvota nominācijā ”Labākā romantiskā filma”.

Filma joprojām tiek pieteikta un izrādīta Eiropas un pasaules līmeņa kinofestivālos. Oktobrī un novembrī filmu būs iespējams redzēt dažādos ”Oskara” un BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) nominācijām kvalificējošos kinofestivālos – ”Edmonton International Film Festival”, ”Heartland Film Festival”, ”Show Me Shorts Film Festival” un ”Aesthetica Short Film Festival”.

0 Komentāru