Pirmizrādi piedzīvos latviešu filma Septiņas neveikla seksa reizes. Pirmā daļa

3 komentāri
Pirmizrādi piedzīvos latviešu filma Septiņas neveikla seksa reizes. Pirmā daļa
Publicitātes foto

Vai sekss tiešām ir tāds, kā to rāda kino? Kā būtu, ja filma mēģinātu seksu atainot tādu, kāds tas ir dzīvē?

Rīgas Starptautiskā kinofestivāla īsfilmu programmas Short Riga ietvaros piektdien, 21. oktobrī, notiks režisores Lienes Lindes īsfilmas Septiņas neveiklas seksa reizes. Pirmā daļa pirmizrāde.

Filmā Septiņas neveikla seksa reizes. Pirmā daļa režisore skatītājam vaicā: ”Vai sekss tiešām ir tāds, kā to rāda kino? Kā būtu, ja filma mēģinātu seksu atainot tādu, kāds tas ir dzīvē – kad nekas nesanāk, jo pārāk daudz iedzerts vai nevietā atskan nepareizie vārdi, vai varbūt traucē stipras mēnešreizes? Vai vēl ļaunāk – gan sekss, gan filma sanāk, bet visi iesaistītie jūtas neveikli?”

Foto

Īsfilma veidota, izmantojot metodi ”filma filmā”: stāsta centrā ir jaunas režisores mēģinājumi uzņemt savu pirmo filmu, par pamatu izmantojot savu seksuālo pieredzi. Filmas galvenās lomas atveido gan pati režisore, gan Jaunā Rīgas teātra aktrise Inga Tropa. Filmā piedalās arī aktieri Jurijs Djakonovs, Toms Liepājnieks un Klāvs Mellis, kā arī Jaunā Rīgas teātra sejas Baiba Broka un Gatis Gāga un Nacionālā teātra aktieris Jānis Vimba.

Dāvis Sīmanis, kino režisors un teorētiķis:

Šī ir pavisam reta filma mūsdienu Latvijas kontekstā, kas personīgi un atklāti skata sievietes seksualitātes, seksualitātes vispār un dzimšu lomu tēmas. Šeit Lienes Lindes darbs būtu salīdzināms vienīgi ar Signes Baumanes daiļradi. Tā ir bezbailīga iniciatīva, kas atklāj to vēl neskarto tēmu plašumu, kuru autoriem ir iespēja realizēt Latvijas kino.

Savukārt teātra un kino režisors Pēteris Krilovs atzīst, ka filma ir ”pārsteidzošs, asprātīgs un ambivalents triks, fokuss, atjautības tests. Tā ir diezgan skaudra jaunas sievietes pašrefleksija par seksualitātes nozīmi cilvēku dzīvē un vienlaikus arī perfekta mūsdienu kinematogrāfa paņēmienu un valodas pielietošana. Tāpat tas ir dzirkstošs humora šampanietis, kuru vērojot, patīkami reibst no kino gājienu daudzslāņotības.”

Video: filmas treileris

Režisore un kinokritiķe Liene Linde latviešu kino skatītājam ir pazīstama kā komēdijas Četri mielasti (2013) autore. Filma 2014. gadā ieguva nacionālo kino balvu Lielais Kristaps labākās studentu filmas kategorijā, kā arī saņēmusi apbalvojumus vairākos ārvalstu kinofestivālos. Filma Septiņas neveiklas seksa reizes. Pirmā daļa ir režisores diplomdarbs Latvijas Kultūras akadēmijas kino režijas un producēšanas maģistra studiju programmā.

Filmas pirmizrāde notiks piektdien, 21. oktobrī pulksten 18:30 kinoteātrī Kino Bize, Elizabetes ielā 37, Short Riga Baltijas studentu konkursa ietvaros.

3 komentāri