Komentāri
Piecos īpašos spēlfilmas Romeo n’Džuljeta seansos jauniešus aicinās uz diskusiju par sabiedrībai aktuālām tēmām
Publicitātes foto

No 17. – 21. oktobrim projekta Šekspīrs manā pagalmā ietvaros Kino Citadele ekrānos piecas dienas bezmaksas seansos būs vērojama 2015.gada skatītākā latviešu spēlfilma “Romeo n’ Džuljeta”. 

Uz Māra Martinsona veidotās spēlfilmas “Romeo n’ Džuljeta” bezmaksas seansiem aicināti Rīgas pilsētas un rajona 10.-11.klašu skolēni un viņu skolotāji gan no latviešu, gan mazākumtautību skolām. Pēc katra seansa filmas radošā grupa un viedokļu līderi Latvijā kopā ar vidusskolēniem veidos dialogu par filmā redzētajām aktuālajām tēmām, kas skar mūsdienu jauniešus, kā arī dalīsies savā skatījumā par sabiedrības vienotību vai sašķeltību mūsu valstī.

Viens no diskusiju dalībniekiem, Ghetto Games dibinātājs Raimonds Elbakjans par projektu saka sekojošo: “Esmu 30 gadus jauns vīrietis, kurā absolūtā mierā un harmonijā plūst vismaz septiņas dažādu tautību asinis – latviešu, krievu, armēņu, ukraiņu, vācu, zviedru, poļu.

Tikai mīlestība, līdzcietība un draudzība mūs spēs darīt patiesi laimīgus!

Vienmēr esmu jutis cilvēku nelāgo nostāju un izturēšanos pret citu tautu pārstāvjiem, bet esmu pilnīgi pārliecināts, ka tās ir nezināšanas un mazvērtības kompleksu sekas, tāpēc arī savā dzīvē cenšos izglītot un iedvesmot sabiedrību, lai visu tautu kopā pastāvēšanas un draudzības rezultātā, mēs varam nodzīvot jēgpilnu un piedzīvojumiem bagātu dzīvi! Tikai mīlestība, līdzcietība un draudzība mūs spēs darīt patiesi laimīgus!”

Projekta Šekspīrs manā pagalmā ideja radās laikā, kad režisors Māris Martinsons vadīja radošos vakarus, izrādot spēlfilmu Romeo n’ Džuljeta un diskutējot ar skatītājiem visos Latvijas reģionos. Projekts ir kā turpinājums diskusijai starp skatītājiem, jo Martinsona filma ir likusi aizdomāties, vai Latvijā pastāv dialogs starp vairākām nacionalitātēm, vai dzīvojam vienā sabiedrībā, kāda ir viena vai otra cilvēka pieredze šādu jautājumu, iespējams, arī konfliktu risināšanā vai pieņemšanā.

Foto

Romeo n’Džuljeta – oficiālais treileris

Lasi vēl