Paziņoti “Oskara” balvas pretendenti

0 Komentāru
Paziņoti “Oskara” balvas pretendenti
KADRS NO FILMAS "BOHĒMISTA RAPSODIJA". (PUBLICITĀTES FOTO)

Otrdien, 22. janvārī, paziņotas filmas un aktieri, režisori, scenāriju autori un citi kino profesionāļi, kas pretendē uz prestižo ASV Kinoakadēmijas jeb “Oskara” balvu.

“Oskara” nominācijās šogad dominē meksikāņu kinorežisora Alfonso Kuarona melnbaltā drāma “Roma” un grieķu režisora Jorga Lantima kinolente “The Favourite”. Abas filmas katra nominēta balvām desmit kategorijās.

Savukārt astoņās kategorijās nominēta filma “A Star Is Born” (“Zvaigzne ir dzimusi”) ar Bredliju Kūperu un Lady Gaga galvenajās lomās.

Kategorijā “Labākā filma” nominētas kinolentes “Black Panther” (“Melnā Pantera”), “BlacKkKlansman”, “Bohemian Rhapsody” (“Bohēmista rapsodija”), “The Favourite”, “Green Book” (“Ceļvedis”), “Roma”, “A Star Is Born” (“Zvaigzne ir dzimusi”) un “Vice”.

Kategorijā “Labākais aktieris” nominēti Bredlijs Kūpers, Vilems Defo, Rami Maleks, Vigo Mortensens un Kristians Beils.

Savukārt par labākās aktrises balvu sacentīsies Lady Gaga, Glenna Klouza, Melisa Makartija, Olīvija Kolmena un Jalica Aparisio.

Kategorijā “Labākais režisors” nominēti Spaiks Lī, Pāvels Pavļikovskis, Jorgs Lantims, Alfonso Kuarons un Ādams Makejs.

91. “Oskara” balvas pasniegšanas ceremonija, kurā godinās labākos 2018. gada kinodarbus, notiks 24. februārī Losandželosā.

0 Komentāru