Paziņota kinofestivāla Spektrs filmu programma

Komentāri
Paziņota kinofestivāla Spektrs filmu programma
Filmas publicitātes materiāli

Kinofestivāla Spektrs pavasara posms jau nākamnedēļ – tas no 11. līdz 17. aprīlim norisināsies kinoteātrī Kino Citadele un skatītājiem piedāvās astoņas jaunas un aizraujošas filmas.

Kinofestivāls Spektrs radīts, lai izrādītu Latvijas kino skatītājiem izcilas filmas, kas bieži vien aiziet secen kinoteātru repertuāram, kā arī piedāvā patiesiem kino faniem un baudītājiem iespēju redzēt karstākās un daudzsološākās filmas ekskluzīvās pirmizrādēs. Kinofestivāla mērķis nav kvantitāte, bet gan kvalitāte, un tā neiztrūkstošās sastāvdaļas ir tematiskas prezentācijas, ekskluzīvi Holivudas un Latvijas filmu materiāli un īsta kinomānu atmosfēra, skaidro festivāla rīkotāji.

Kinofestivāla Spektrs programmā ietverta gan sen gaidītā filmu Virsotne (High-Rise), Sabrukums (Demolition) un Zaļā istaba (Green Room) Latvijas pirmizrādes, gan arī festivāla ekskluzīvie piedāvājumi Ragana (The Witch), Anomalisa (Anomalisa) un Karaliskie Tenenbaumi (The Royal Tenenbaums). Kā vienmēr, neiztiks arī bez kvalitatīvām Holivudas lielfilmām, tās šoreiz pārstāvēs Mednieks un ledus karaliene (The Huntsman: Winter’s War) un Džungļu grāmatas (The Jungle Book) pirmizrādes.

Mednieks un Ledus karaliene (The Huntsman: Winter’s War)

Viena no kinofestivāla Spektrs lielajām pirmizrādēm šoreiz – krāšņā un grandiozā pasaku filma Mednieks un Ledus karaliene. Šajā prīkvelā galveno lomu atkal atveidos lieliskais Kriss Hemsvorts, atgriezīsies Šarlīze Terona, kā arī būs redzamas Emīlija Blanta un Džesika Časteina. Pie filmas grožiem šoreiz Malefisentas un pirmās daļas specefektu autors Cedriks Nikolass-Trojāns. Būs skaisti!

Sabrukums (Demolition)

Turpinot veiksmīgo sadarbību ar režisoru Žanu Marku Valē (Jean-Marc Vallée) [festivālā iepriekš notika viņa Dallas Buyers Club un Wild Latvijas pirmizrādes] un aktieri Džeiku Džilenholu (Enemy un Nightcrawler), šoreiz viņu svaigākā kopdarba Sabrukums pirmizrāde. Šajā emocionālajā, bet pacilājošajā drāmā Džeika varonis vispirms zaudēs, bet tad atkal atgūs dzīves garšu. Citās lomās filmā redzēsim Naomiju Vatsu un Krisu Kūperu.

Virsotne (High-Rise)

Balstīta uz rakstnieka Dž. G. Bellarda (J.G. Ballard) tāda paša nosaukuma romānu. Jauns ārsts ievācas augstceltnē, kurā ir šķietami viss ideālai dzīvei – baseins, skola, pašiem savs lielveikals un citi dzīves labumi. Tomēr ēkas pašpietiekamība aizvien vairāk nošķir tās iemītniekus no ārpasaules, liekot tiem noslāņoties un norobežoties vienam no otra. Gaisā virmo revolūcijas smaka, un pietiek ar vismazāko dzirksteli, lai utopija iegrimtu haosā… Režisors – Bens Vītlijs (Kill List, Sightseers).

Džungļu grāmata (The Jungle Book)

Režisors Džons Favro piedāvā jaunāko kino tehnoloģiju brīnumu – Volta Disneja studijas Džungļu grāmatas pilnmetrāžas ekranizāciju, izpildītu pēc jaunākajiem datortehnoloģiju standartiem! Džungļi, zvēri un Maugļa piedzīvojumi atstāj pilnīgu klātbūtnes sajūtu – arī pateicoties izcilajam 3D un Dolby Atmos skaņai! Filmas pamatā – Redjarda Kiplinga slavenā grāmatu sērija par Maugli.

Ragana (The Witch)

Kopš Blēras raganas nav bijis ekvivalenti biedējošas un psiholoģiski spēcīgas filmas, un tas, ka abas ir par vienu un to pašu tematu, nav nekāda sagadīšanās (šī droši var kalpot kā prīkvels). Lēna, drūma un ievelkoša kostīmdrāma, kur līdz pat pēdējiem mirkļiem nav iespējams saprast, vai mums patiešām darīšana ar pārdabiskiem spēkiem, vai arī ar pionieru grūtību un izolācijas radīto psiholoģisko šoku – šī ir pieredze, ko katram jāizbauda pašam!

Karaliskie Tenenbaumi (The Royal Tenenbaums)

Plašās Tenenbaumu ģimenes atlases atgriežas radu lokā, kad uzzina, ka viņu tēvs ir neārstējami slims un viņam atlicis dzīvot pavisam nedaudz… Kinofestivāla Spektrs ietvaros ikviens aicināts vēlreiz izbaudīt iemīļotā režisora Vesa Andersona iemīļoto klasiku uz lielā ekrāna – galvenajās lomās joprojām Džīns Hekmens, Gvineta Peltrova, Bens Stillers, Andželika Hjūstone, Ouens Vilsons, Lūks Vilsons un daudzi citi iemīļoti aktieri.

Anomalisa (Anomalisa)

ASV Kinoakadēmijas balvas Oskars nominācija par labāko animācijas filmu, nominācija Zelta Globusam un daudzām, daudzām citām balvām (kopumā 66 nominācijas un 18 uzvaras). Neparasta un dzīvespriecīga traģikomēdija no mūsu mīļākā neirotiķa un žanra eksperta Čārlija Kaufmana (Gaišo atmiņu mūžīgais starojums, Adaptācija, Būt par Džonu Malkoviču), pilnībā izpildīta leļļu tehnikā – saturisks un vizuāls brīnums!

Zaļā istaba (Green Room) un koncerts

Klasiskais stāsts par kovbojiem un indiāņiem šoreiz pasniegts modernā mērcē, jo filma stāstīs par kādu garāžas pankgrupu, kurai ”pietika prāta” ar koncertu uzstāties neonacistu midzenī… Nakts būs gara un asiņaina, bet skatītāji kinoteātri pametīs ar ievērojami mazāku nervu apjomu! Viena no 2016. gada kino pērlēm, kurā netipiskās lomās redzēsim Patriku Stjuartu, Antonu Jelčinu un Imogenu Putsu. Īpašs notikums – grupas Parara koncerts, iespējams, radīs īstu pankroka koncerta atmosfēru.

Pilnu festivāla filmu programmu meklē mājaslapā!

Lasi vēl