”Oskaru” kā labākā filma saņem kinolente ”Ceļvedis”

Pievienot komentāru

Svētdienas, 24. februāra, vakarā Holivudā 91. reizi norisinājās ASV Kinoakadēmijas balvu ”Oskars” pasniegšanas ceremonija, kurā tika sadalītas balvas 24 kategorijās.

Šogad nebija viena izteikta favorīta, nomināciju rekordi netika ne pārspēti, ne atkārtoti. Vislielākais nomināciju skaits – desmit – bija divām filmām – ”Roma” un ”Favorīte”. Savukārt uz astoņiem ”Oskariem” pretendēja ”Zvaigzne ir dzimusi” un ”Vara”.

Kategorijā ”Labākā aktrise” šogad mājup ar ”Oskaru” dosies Olīvija Kolmena par galveno lomu filmā ”Favorīte”. Savukārt balvu kā labākais aktieris ieguva Rami Maleks par Fredija Merkurija lomu filmā ”Bohēmista rapsodija”.

Oskaru kā labākais režisors saņēma Alfonso Kuarons par filmu ”Roma”, pārspējot tādus savus amata brāļus kā Spaiks Lī, Pāvels Pavļikovskis, Jorgs Lantims, Alfonso Kuarons un Ādams Makejs.

Visprestižākais ”Oskars” ierasti tiek pasniegts pašā ceremonijas noslēgumā. Turklāt kategorijā ”Labākā filma” nav pieci nominanti, kā vairumā citu kategoriju, bet gan astoņi. Un par gada labāko filmu ASV Kinoakadēmijas locekļi atzinuši kinolenti ”Ceļvedis” jeb ”Green Book”. Filmas ar Vigo Mortensenu un Maheršalu Ali galvenajās lomās režisors ir Pīters Ferelijs.

Visvairāk ”Oskarus” – četrus – šajā naktī saņēma filma ”Bohēmista Rapsodija”. Pa trim balvām tika ”Romai”, ”Melnajai Panterai” un ”Ceļvedim”.

Šogad ASV Kinoakadēmijas balvas ”Oskars” tika pasniegtas 91. reizi. Ceremonija šogad notika bez pasākuma vadītāja. Bija plānots, ka ceremoniju vadīs komiķis Kevins Hārts, taču decembrī viņš no šī pienākuma atteicās, jo sociālajos tīklos izcēlās sašutuma vētra par homofobiskajiem tvītiem, ko viņš bija sarakstījis pirms vairākiem gadiem.

Nav gan tā, ka ”Oskara” ceremonija bez vadītāja būtu unikāla. Tā jau ir bijis, taču iepriekšējo reizi tas piedzīvots visai pasen – pirms 30 gadiem.