Komentāri

Pēdējās stundās desmitiem miljonu TV skatītāju uzmanība bijusi pievērsta Losandželosai, kur notiek viens no kino pasaulē svarīgākajiem notikumiem – ”Oskaru” pasniegšanas ceremonija. Visvairāk balvu saņēmis mūzikls “La La Land: Kalifornijas sapņi”, tā kontā ir sešas statuetes.

ASV Kinoakadēmijas balva šogad tika pasniegta 89. reizi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš 1929. gada, kad “Oskara” balva pirmo reizi nonāca pie filmu industrijas pārstāvjiem, gan kategoriju, gan par dažādiem sasniegumiem nominēto filmu skaits dubultojies. Šogad balvu piešķīra 24 kategorijās.

Par rekordistu vēl pirms balvu pasniegšanas kļuva mūzikls “La La Land: Kalifornijas sapņi”, kas tika nominēts 14 kategorijās. Iepriekš tik daudz nomināciju bijušas tikai 1950. gadu filmai “Viss par Ievu” un pasaulē labi pazīstamajai kinolentei “Titāniks”, kas saņēma 11 ”Oskaru” statuetes. Mūzikla “La la land” izredzes vairoja arī fakts, ka saņemtas septiņas ”Zelta Globusa” balvas, ko uzskata par drošu priekšvēstnesi veiksmei arī ”Oskaru” pasniegšanā.

Kategorijā ”Labākais aktieris” bija nominēti Raiens Goslings par lomu “La La Land: Kalifornijas sapņi”, Keisijs Afleks par “Mančestra pie jūras”, Denzels Vašingtons par lomu filmā ”Fences” jeb “Žogi”, Vigo Mortensens par tēlojumu filmā “Kapteinis Fantastika” un Endrū Gārfīlds par lomu filmā “Kauja par Heksoridžu”. Un ”Oskaru” šogad saņēma Keisijs Afleks par filmu “Mančestra pie jūras”.

Gadsimta kļūme ”Oskaru” ceremonijā: ”La La Land” ”atņem” balvu uzreiz pēc saņemšanas

Uz labākās aktrises titulu pretendēja Emma Stouna par tēlojumu filmā “La La Land: Kalifornijas sapņi”, Merila Strīpa par lomu filmā “Florense Fostere Dženkinsa”, Natālija Portmane par Žaklīnas Kenedijas tēlojumu, Ruta Nega par lomu filmā ”Lovingi” un Izabella Ipēra par lomu drāmā ”Viņa”. ”Oskaru” šogad saņēma Emma Stouna.

Par labākā režisora godu sacentās “La La Land: Kalifornijas sapņi” režisors Deimians Šazels, Kenets Lonergans ar filmu “Mančestra pie jūras”, Mels Gibsons, kurš režisējis “Kauja par Heksoridžu”, Berijs Dženkins ar filmu ”Mēnessgaisma” un Denī Vilnēvs ar filmu ”Atnācēji”. Nominācijā uzvarēja Deimians Šazels ar filmu “La La Land: Kalifornijas sapņi”.

Un visbeidzot – kategorijā ”Labākā filma” šogad nominētas deviņas filmas. Tās bija jau minētā “La La Land: Kalifornijas sapņi”, kā arī ”Atnācēji”, ”Fences” jeb ”Žogi”, “Kauja par Heksoridžu”, “Par katru cenu”, ”Hidden Figures” jeb ”Apslēptie skaitļi”, ”Lauva”, “Mančestra pie jūras” un ”Mēnessgaisma”. ”Oskaru” šogad saņēma filma ”Mēnessgaisma”.

Savukārt labākās animācijas gods ticis filmai “Zootropole”.

Foto: “Oskaru” pasniegšanas ceremonija

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl