Noskaties treileri! Jau pavisam drīz uz lielajiem ekrāniem būs skatāma filma, kuras dēļ “rekonstruēja” Baltijas ceļu

Pievienot komentāru

2016. gada vasarā, jūlijā tika uzsākts darbs pie režisores un scenāristes Madaras Dišleres ģimenes filmas “Paradīze ’89”, kas uzņemta Nacionālā Kino centra programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei ietvaros. Jau 23. februārī tā būs redzama Latvijas lielākajos kinoteātros.

Bet pirms tam ir apskatāms arī video treileris. “Paradīze 89” ir piedzīvojumu filma par 1989. gada vasaru. Četras meitenes, atstātas savā vaļā, bauda brīvību, iztēlojas pieaugušo dzīvi un iekuļas dažādos piedzīvojumus.

Māsīcu mātes Ievas nav mājās, un meitenes izbauda “brīvību”, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām. Maija (11), idealizējot Ievu un iejūtoties mātes lomā, uzņemas meiteņu sadzīves vadīšanu. Paulai pēc telefona sarunas ar māti rodas sajūta, ka viņas vecāki šķiras. Paula ir apjukusi, spriedzi kāpina televīzijas ziņas par asiņainiem notikumiem, un meiteņu attiecības, mijoties bailēm par tuvojošos karu un nespējai emocionāli tikt galā ar pieaugušo dzīvi, kļūst saspīlētas.

Paulā aug kareivīgums, un viņa nolemj rīkoties, cerot, ja Latvija atgūs brīvību, jaunā situācija izvērsīsies par labu visiem – māsīcu māte Ieva atgriezīsies pie savām meitām un viņai vairs nebūs dienām un naktīm jāraujas Tautas frontes darbos, nejaušam paziņam, lietuvietim Jonasam nebūs jāslēpjas no iesaukuma Padomju armijā un viņa ar Laurēnu tiks mājās un saglābs brūkošo ģimeni. Ar cerību Paula viena dodas uz “Baltijas ceļu”. Televīzija sludina ārkārtas stāvokli valstī, meitenes, atstātas likteņa varā, gatavojas karam. Mājās pārrodas Ieva.

Uz patiesiem notikumiem balstīts Paulas pieaugšanas ceļš Latvijas ceļā uz neatkarību.