Noskaties! Filma, kas patiks arī tiem, kuriem latviešu kino neiet pie sirds – mūsdienīgā un stilīgā ”Blakus”

Pievienot komentāru
Noskaties! Filma, kas patiks arī tiem, kuriem latviešu kino neiet pie sirds – mūsdienīgā un stilīgā ”Blakus”
PUBLICITĀTES FOTO

Valsts svētku priekšvakarā ”TVPlay Premium” sarūpējis skatītājiem lielisku dāvanu – stilīgo un mūsdienīgo latviešu filmu ”Blakus”.  Pašmāju jaunie aktieri tajā izdzīvo attiecību stāstu, kas uzņemts aktuālajā ”road movie” stilā.

Tiem, kuri saka, ka latviešu kino nekā laba nav un viss ir vai nu vecmodīgs, vai bezgaumīgs, vērts noskatīties filmu ”Blakus”, kas ir lielisks piemērs tam, ka arī latvieši prot uzņemt stilīgas filmas par aktuālo – mūsdienu trīsdesmitgadniekiem un viņu problēmām un ilgām.

Meklē un skaties filmu TE!

Luīze un Kaspars nejauši satiekas braucienā uz Jāņiem. Viņa bēg no kaitinošiem kaimiņiem un vispārējas bezjēdzības sajūtas, viņš — no brūkošas laulības. Abi ir jauni, talantīgi un apjukuši, abi sapņo kļūt par māksliniekiem, un abi nezina, ko iesākt ar savu dzīvi. Varbūt tāpēc viņu kopīgais izbrauciens pārvēršas par savādu, brīžiem komisku un brīžiem sarežģītu ceļojumu cauri attiecībām trīs gadu garumā.

Šo stāstu izspēlē aktieri Anta Aizupe un Āris Matesovičs, kurus TV draugi šobrīd iemīļojuši kā šobrīd aktuālā pašmāju seriāla ”Viss pa jaunam” varoņus.

Filma ir režisores Alises Zariņas debija kino un tiek raksturota kā pilnībā atšķirīga no visa pašmāju kino redzētā. Tā veidota pasaulē aktuālajā ”road movie” stilā. Noskaņu papildina skaņu celiņš, kurā dzirdami šobrīd jauniešu un hipsteru vidū aktuālo latviešu mākslinieki: ”Čipsis un Dullais”, ”Singapūras Satīns”, ”Hospitāļu iela”, Kārlis Kazāks, ”Origo Boys”, ”Tautumeitas”, ”The Bad Tones” un citi.

Filmas veidotāji stāstu nodēvējuši par traģikomēdiju, kas ir ”ceļojums cauri attiecībām”.

”Filma, kas saglabā vieglumu un cilvēcību, taču izvairās no klišejām vai ikdienišķības”, ”atšķirīgs, spilgts kino, kur mati plīvo vējā un cilvēki saka, ko patiesībā domā” – tā to raksturo veidotāji.

Arī skatītāji novērtē vieglo, bet tajā pat laikā aizraujošo noskaņu, ko rada filma.

”Viegls gabsītis bez visādas pārmudrīšanas”, ”negaidīti interesanta”, ”smuks humoriņš”, ”sajutu riktīgu vasaru uz ādas”, ”viena no retajām filmām, uz kuru būtu gatava iet vēlreiz” – šādas uzslavas filmai veltījuši ”Twitter” lietotāji.

Skatītāji slavē filmas autoru spēju lieliski atspoguļot ”vecākās paaudzes mileniāļus” un problēmas un emocijas, kuras skar latviešu jauniešus vecumā ap 30.

”Blakus” režisore Alise Zariņa līdz šim vairāk pazīstama kā publiciste un kritiķe, taču īsfilmas, dokumentālo kino, mūzikas video, kā arī reklāmas video kā režisore un scenāriju autore veidojusi jau kopš 2012. gada.

2016. gadā radās ideja kopā ar operatoru Jāni Andrejevu un producenti Alisi Roguli uzsākt darbu pie pašmāju ”road movie”.

”Blakus” ir attiecību stāsts, taču to nevar ielikt ne romantiskas komēdijas, ne melodrāmas rāmī. Tas ir mūsdienīgs vēstījums par ceļu uz savu iekšējo brīvību. Tās varoņi, meklējot sevi, apšauba vispārpieņemtās vērtības un galu galā – arī paši sevi.

Šo kino veidojuši gados jauni cilvēki, un viņi runā par savu laiku, savu paaudzi un savām sajūtām,” skaidro autori.

Bez Aizupes un Matesoviča lomās redzami arī Uldis Sniķers, Jānis Sniķers, Gatis Maliks, Ivars Krasts, Ģirts Jakovļevs, Vizma Kalme, Aiva Birbele, Jana Herbsta, Marta Grigale, Armands Ikalis, Henrijs Arājs, Gerda Embure, Amēlija Āboltiņa un suns Bonija.

Pavadi Valsts svētku brīvdienas, baudot arī citas lieliskas pašmāju filmas! Meklē un skaties sev ērtā laikā un bez reklāmām ”TVPlay Premium”!