Noskaidrotas arī gada sliktākās filmas un aktieri

Komentāri
Noskaidrotas arī gada sliktākās filmas un aktieri
Foto: Reuters/ Scanpix

ASV Kinoakadēmijas Oskara balvu pasniegšanas priekšvakarā tradicionāli tiek noskaidrotas arī gada sliktākās filmas un aktieri. Aizvadītās nedēļas nogalē notikušajā zelta Aveņu balvu pasniegšanā dominēja filma Greja 50 nokrāsas.

Tā dēvēto Avenes godalgu piešķir ar Kinoakadēmiju nesaistīta komiteja, kurā ir gandrīz 950 biedru no vairāk nekā 20 valstīm. Komitejā var iestāties ikviens, kas ir gatavs maksāt biedru naudu, kas sākas no 40 dolāriem gadā. Šogad apbalvošanas ceremonijā dominēja divas filmas – Greja piecdesmit nokrāsas un Fantastiskais Četrinieks. Abas filmas savā starpā dalīja ne tik prestižo gada sliktākās filmas titulu, savukārt abi Greja piecdesmit nokrāsu galvenie aktieri – Džeimijs Dornans un Dakota Džonsone saņēma ne vien gada sliktākā aktiera un aktrises titulu, bet arī gada sliktākā aktieru pāra godu. Greja piecdesmit nokrāsas saņēma aveni arī par gada sliktāko scenāriju.

Par sliktāko aktrisi otrā plāna lomā balvu saņēma Keilija Kuoko par lomu filmā Alvins un burunduki: Diženais burunduļojums. Savukārt par sliktāko aktieri otrā plāna lomā balvu saņēma Edijs Redmeins par tēlojumu zinātniskās fantastikas sāgā Jupiteras ceļš.

Zelta avenes pasniedz kopš 1980. gada. Tās veidotas kā prestižās”Oskaru”ceremonijas parodija. “Uzvarētājiem” tiek pasniegtas golfa bumbiņas lieluma avenes, kas nopūstas ar zelta krāsu. To vērtība ir aptuveni pieci dolāri.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Lasi vēl