No baisa stāsta par nejūtīgiem bērniem līdz vampīru komēdijai – TOP šausmu filmas Halovīna vakaram

Pievienot komentāru
No baisa stāsta par nejūtīgiem bērniem līdz vampīru komēdijai – TOP šausmu filmas Halovīna vakaram
Publicitātes foto

31. oktobrī daudzviet pasaulē tiek atzīmēts Halovīns jeb Visu svēto dienas priekšvakars. Kādēļ lai nesarīkotu tematisku filmu vakaru ar draugiem? Skaties.lv sadarbībā ar Viaplay piedāvā sarakstu ar filmām, kuras palīdzēs uzburt īsto noskaņu Halovīna ballītē.

Halovīns (Halloween)

Džona Kārpentera 1978. gada slavenās filmas rīmeiks, 2007. gada šausmu filma. Šoreiz skatītāji varēs paraudzīties uz slepkavas Maikla Maijersa dzīvi no cita aspekta. Kas bija tas, ka izprovocēja viņu uz vardarbību un kas bija par iemeslu turpmāko asiņaino notikumu virknei?

Tuk tuk (Knock Knock)

Kad uzticīgs vīrs un tēvs ir atstāts mājās viens pats, divas jaunas, apmaldījušās sievietes negaidīti pieklauvē pie viņa durvīm. Kas sākās kā jauks žests, pārvēršas par savaldzināšanas un nāves spēli. Galvenajā lomā – seksīgais Kianu Rīvss.

Ļaunuma aizsākums (Ouija: Origin of Evil)

1967. gadā kāda sieviete ar saviem bērniem izliekas, kas veic garu izsaukšanu. Lai padarītu savu šovu krāšņāku, viņa uzaicina netīšām arī īstu ļauno garu.

Nejūtīgie (Insensibles)

Grupa bērnu, kuri ir nejūtīgi pret sāpēm, tiek atklāti Spānijas pilsoņu kara laikā. Mūsdienās kāds neiroķirurgs nāk uz pēdām šim faktam un pamazam ierauga šausminošus faktus no valsts vēstures.

Ragana (The Witch)

1630. gads, Ziemeļamerika. Britu kolonistu ģimene – vīrs ar sievu un četri bērni – cenšas iekārtot saimniecību tālu prom no citiem, kad to sāk vajāt neparasti un pat mistiski atgadījumi. Kad mīklainos apstākļos pazūd ģimenes jaunākā atvase, vidējie bērni – dvīņi Mērsija un Jonass – tur aizdomās vecāko māsu Tomasīnu, kura pieskatīja jaundzimušo negadījuma laikā. Taču vai tiešām šis ir traģisks, bet sadzīvisks negadījums, vai arī pie vainas ir kādi daudz tumšāki un biedējošāki spēki, kas mīt piemājas mežā?

Nāvējošais sniegs (Død snø)

Eiropas kino gardums – šausmas norvēģu stilā. Atpūtniekus Norvēģijā negaidīti pārsteidz nacistu zombiji.

Rifs (The Reef)

Austrālijas Lielā Barjerrifa skaistajos, taču bīstamajos ūdeņos Lūks un četri viņa draugi ir ceļā, lai nogādātu jahtu tās jaunajam īpašniekam. Jahta uzskrien uz zemūdens klintīm, un nu tās pasažieriem jāizvēlas – gaidīt glābējus, kas var arī neierasties, vai peldēt uz tuvāko salu, cenšoties izbēgt no haizivīm. Kolīdz viņi nonāk ūdenī, pakaļdzīšanos uzsāk baltā haizivs, kuras mērķis ir nogalināt.

Apdāvinātā meitene (The Girl with All the Gifts)

Ne pārāk tāla nākotne. Dzīve uz Zemes mainījusies – planētu apsēdis nezināmas izcelsmes vīruss, kas strauji sagrauj imunitāti un uzveic cilvēku, pārvēršot viņu asinskārā zombijā-kanibālā. Vīrusu pētnieku vidū valda trauksme, taču pretlīdzeklis nav atrodams, turklāt vīruss turpina attīstīties tā uzbūve nemitīgi mainās.
Tādas šaušalas vēl nebūsiet pieredzējuši!

Tumsas vārti (Pay the Ghost)

Mistikas filma ar lielisko Nikolasu Keidžu galvenajā lomā. Maiks Loufords kopā ar dēlēnu apmeklē Halovīna svinības, kuru laikā bērnu uz ielas nolaupa. Pēc gada izmisušais tēvs joprojām meklē dēlu, taču piepeši viņa dzīvē sāk parādīties dīvaini attēli un sagadīšanās. Loufords un viņa atsvešinātā sieva turpina izmeklēt sava dēla pazušanu, kad gaismā nāk noslēpumaina un šausminoša leģenda.

Ekstrasenss (The Awakening)

1921. gadā Angliju ir pārņēmušas skumjas par Pirmā pasaules kara zaudējumiem. Florensa Ketkārta, kura izmeklē dažādas blēdības, apmeklē kādu internātskolu, lai rastu izskaidrojumu tam, kāpēc skolā parādās kāda bērna rēgs. Visi Florensas agrākie uzskati sašķobās, kad arī viņa sāk redzēt rēgus.

Stounhērstas trakonams (Stonehearst Asylum)

Mistiskā trillera “Stounhērstas trakonams” veidotāji aicina ielūkoties visbaisākajos XIX gadsimta dzīves nostūros. Filma uzņemta pēc tumšu un šaušalīgu stāstu meistara Edgara Alana Po darba motīviem.

Psihiatriskajā slimnīcā drūmu un aukstu kalnu ielokā ierodas Hārvarda medicīnas skolas abiturients Edvards Ņūgeits (Džims Stērdžess, kas pazīstams pēc filmām “Mākoņu atlants”, “21”, “Viena diena”). Jauneklis ir gatavs likt lietā iegūtās zināšanas. Viņu sagaida iestādes vadītājs – profesors Sailass Lems (Bens Kingslijs). Apskatot slimnīcu, jaunais cilvēks iepazīstas ar vienu no pacientēm – Elīzu Greivsu (Keita Bekinseila).

Skaistā meitene ar vārīgo dvēseli ieinteresē topošo ārstu, taču izvairās no saskares ar viņu. Ar laiku kļūst skaidrs, ka ne tikai trakonama pacienti ir mīklaini. Kādudien Edvards apmaldās milzīgajā namā un nokļūst pagrabā, par kura esamību viņam iepriekš nebija ne jausmas. Tas, kas tur apslēpts, uz visiem laikiem mainīs gan jaunā ārsta, gan pārējo psihiatriskās slimnīcas iemītnieku likteni.

Kas notiek krēslā (What We Do In The Shadows)

Šausmu komēdija tiem, kuri nav noskaņoti tikai baidīties. Stāsts par trīs vampīriem Vjago, Dikonu un Vladislavu, kuri vien cenšas izdzīvot mūsdienu pasaulē, kurā ir īres maksa, durvju sargi pie naktsklubu ieejas, briesmīgā saules gaisma un citas nepatikšanas.

Visas šīs filmas iespējams baudīt Viaplay.lv! Atliek tikai izvēlēties un – baisu Halovīna ballīti!

Lasi vēl