Maniaks izsaka draudus par Izlaiduma gada DVD

Pievienot komentāru
Maniaks izsaka draudus par Izlaiduma gada DVD

Režisora Andra Gaujas pirmā spēlfilma Izlaiduma gads no 18. decembra būs pieejama DVD. Reklāmas nolūkos tapis asprātīgs klips.

Andra Gaujas debijas spēlfilmā Izlaiduma gads jau pirmajā izrādīšanas mēnesī iekļuvusi neatkarīgās Latvijas populārāko filmu desmitniekā.

Filmu Izlaiduma gads mēneša laikā kopš pirmizrādes 2014. gada oktobrī Latvijā noskatījās vairāk nekā 30 000 cilvēku. Panākumi skaidrojami ar tēmas aktualitāti, kā arī komandas neatlaidību filmas popularizēšanā. No 18. decembra filma būs pieejama arī DVD. Jaunajam “ripulim” tapis asprātīgs reklāmklips.

Filmas Izlaiduma gads centrā ir jauna skolotāja Zane, kura pēc piedzīvotas vilšanās personiskajā dzīvē visu enerģiju velta darbam – viņa cenšas nodibināt kontaktu ar savu audzināmo klasi – kādas Rīgas skolas nepakļāvīgajiem jauniešiem.

Zane dara vairāk, nekā prasa pienākums, – rīko mājas ballītes, ekskursijas vairāku dienu garumā, izmitina pie sevis skolēnus, kam mājās ir sarežģījumi. Robeža starp skolotāju un skolniekiem sāk izzust… Kad Zane aptver, ka viens no skolēniem ir iemīlējies viņā, jaunā skolotāja nonāk sarežģītas izvēles priekšā – ļauties personīgai laimei vai palikt uzticīgai savam labās skolotājas ideālam.

Filmā Izlaiduma gads galveno lomu atveido Inga Alsiņa-Lasmane, un tajā līdzās profesionāliem aktieriem ir apzināti izvēlēti daudzi jaunieši bez iepriekšējas pieredzes kino. Tajā lomas atveido arī Gatis Gāga, Liena Šmukste, Marina Janaus, slavenais Krievijas aktieris Andrejs Smoļakovs, kā arī daudzu Latvijas skolu un augstskolu jaunieši: Mārcis Klatenbergs, Ieva Apine, Edgars Siliņš, Elza Feldmane, Agirs Neminskis un daudzi citi.

Video