Latvijas simtgades filmu programmā sāk filmēt Dišleres Paradīzi `89

Pievienot komentāru
Latvijas simtgades filmu programmā sāk filmēt Dišleres Paradīzi `89
Foto: ekrānuzņēmums

Šomēnes sāk uzņemt pirmās Latvijas simtgades filmas! Paradīze `89 ir viens no stāstiem, kas pie skatītājiem nonāks 2018. gadā. Lai arī filmas galvenie varoņi ir bērni, filmas veidotāji cer, ka tā kļūs par ģimenes filmu un tematu, ko bērniem vēlāk apspriest kopā ar vecākiem.

Filmas darbība norit 1989. gadā, kad Latvija arvien mērķtiecīgāk nostājās uz valstiskās neatkarības atgūšanas ceļa. Šajā laikā filmas režisore Madara Dišlere bija jauna meitene, kura vasaru pavadīja brīvā vaļā ar māsīcām bez pieaugušo klātbūtnes. Šie notikumi kļuvuši par pamatu filmas turpmākajam scenārijam.

Par spīti tam, ka galvenās varones ir bērni, filmas režisore cer, ka to skatīsies visa ģimene, jo tās pamattēma ir ticība ideāliem un šajā gadījumā – ģimenei kā pamatvērtībai.

Madara Dišlere, filmas režisore

Pēc šīs filmas noskatīšanās viņiem būtu kopīga tēma, par ko parunāt. Vecāki varētu vairāk pastāstīt par to laiku, kad viņi bija bērni, kā viņi to redzēja un tomēr vairāk izskaidrot kādas lietas bērniem, kuras ir mainījušās un kuras mēs apzināti arī neskaidrojam speciāli uz ekrāna.

Filmas centrā ir četras meitenes. Viņām pašām pagaidām vēl nav skaidras izpratnes par tā laika vēsturisko notikumu nozīmi. Filmu skolnieces vairāk uztver kā vasaras piedzīvojumu, kas gan vienlaikus ir arī darbs.

Daļa filmēšanas notiek šajā Mežaparka namā, kur galvenā varone kopā ar māsīcām pavadīja vasaru. Bet viens no filmas lielākajiem izaicinājumiem ir restaurēt Baltijas ceļa notikumu.

Aija Bērziņa, filmas producente

Ļoti aicinām cilvēkus pieteikties, piedalīties. Tas notiks 20. augustā pie Cēsīm un pieteikties var visa ģimene, arī bērnus būsim priecīgi redzēt. Būtu labi, ja pēc iespējas autentiskāk tam 89. gadam mēģinātu atrast kādas drēbes savā skapī. Var pieteikties arī, ja ir kāds interesants vāģis no 89. gada, jo patiesībā jau tagad šīs mašīnas arī ir antikvariāti.

“Baltijas ceļa” filmēšanai var pieteikties, rakstot uz e-pastu [email protected]

Filmēšana kopumā notiek 40 dienas un tajā iesaistīti ap 40 cilvēkiem. Pēc tam notiks tās montāža vairāku mēnešu garumā. Filmas kopējais budžets ir 900 tūkstoši eiro, bet uz kino ekrāniem tā nonāks 2018. gada sākumā.

Foto

Video