Latvijas pirmizrādi piedzīvos Denija Boila drāma Stīvs Džobss

0 Komentāru
Latvijas pirmizrādi piedzīvos Denija Boila drāma Stīvs Džobss
Publicitātes foto

Šodien, 24. novembrī, kinofestivāla Spektrs ietvaros kinoteātrī Kino Citadele Latvijas pirmizrādi piedzīvos viena no pēdējo gadu gaidītākajām un apspriestākajām biogrāfiskajām filmām – režisora Denija Boila drāma Stīvs Džobss ar aktieri Maiklu Fasbenderu titullomā, informē kinofestivāla rīkotājs Sergejs Timoņins.

Šķiet, kaislību ap filmu Stīvs Džobss bija pat vairāk nekā ap pašu Apple līdzdibinātāju – ilgu laiku filmu režisēt plānoja kinolentes Sociālais tīkls autors un Apple superfans Deivids Finčers, kura perfekcionisms un nepiekāpība īstenā Džobsa stilā maksāja tam režisora amatu. Superproducents Skots Rudins (Sociālais tīkls, Kur sirmgalvjiem nav vietas) filmas dēļ nāvīgi sakašķējās ar studijas Sony vadītāju Eimiju Paskālu un aizveda projektu citur, bet Stīva Džobsa atraitne personīgi zvanīja Leonardo Di Kaprio un Kristianam Beilam, lai atrunātu tos no galvenās lomas atveidošanas.

Filmai tika izvēlēta netradicionāla pieeja – tā sastāv no trim ainām, trim spilgtākajiem Džobsa dzīves brīžiem (Apple Macintosh prezentācija 1984. gadā, NeXT 1988. gadā un iMac 1998. gadā), kuri, sekojot tehnoloģiju attīstībai, tika filmēti 16mm, 35mm un digitālajās tehnikās.

Kādreiz par to visu noteikti uzņems filmu (kuru arī sarakstīs ģeniālais Ārons Sorkins), bet tikmēr mūsu priekšā ir vairāk fiktīva nekā dokumentāla, bet līdz ar to vēl jo aizraujošāka attiecību drāma, kura pasaulei atklās pavisam citas, agrāk nezināmas Stīva Džobsa personības šķautnes. Un, iespējams, iedvesmos un liks palūkoties dziļāk arī sevī.

Režisors: Denijs Boils (Graustu miljonārs, Pludmale, Vilcienvakte). Lomās: Maikls Fasbenders, Keita Vinsleta, Sets Rogens, Džefs Danielss.

Kinofestivāla Spektrs rudens programma filmas Straight Outta Compton, Spiegu tilts, Baisās pasakas un Džona Kārpentera klasika Radījums (The Thing). Kinofestivāls notiek no 23. līdz 29. novembrim k/t Kino Citadele.

0 Komentāru