Latvijas kinoteātros – Berlīnē apbalvotā Renāra Vimbas filma Es esmu šeit

Pievienot komentāru
Latvijas kinoteātros – Berlīnē apbalvotā Renāra Vimbas filma Es esmu šeit

No šodienas, 26. februāra, kinoteātros Latvijā nonāk filma, kura nule saņēmusi galveno balvu – Kristāla lāci – prestižajā Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla programmā Generation. 

Renāra Vimbas debijas pilnmetrāžas spēlfilmas Es esmu šeit Latvijas pirmizrāde notika ceturtdien kinoteātrī Splendid Palace. No šodienas tā skatāma kinoteātros Rīgā, Ventspilī, Cēsīs, Rēzeknē, Daugavpilī, Kuldīgā, Liepājā, Valmierā, Siguldā, Talsos un Smiltenē.

”Filmas pirmizrāde mājās vienmēr ir īpašs notikums, lai arī kāda būtu pieredze ārzemēs. Šodien jūtam, ka esam patiesi uzsākuši ceļu pie mūsu galvenā skatītāja – skatītāja Latvijā. Īstais gandarījums par Kristāla lāci Berlīnē būs piepildīts vienīgi tad, kad arī Latvijas auditorija būs… šeit! Ar mums,” pirmizrādē teica viena no Tasse Film producentēm Aija Bērziņa.

”Mums šodien ir patiess prieks par visu filmas komandu – tie ir svētki viņiem. Jo tieši viņi ir noticējuši un uzdrīkstējušies veikt šo gandrīz sešus gadus ilgo ceļojumu, kuram no rītdienas skatītājs varēs dzīvot līdzi visā Latvijā,” pateicības vārdus teica arī Tasse Film producente Alise Ģelze.

Foto

Filma Es esmu šeit ir sievietes pieaugšanas stāsts. Septiņpadsmitgadniece Raja dzīvo lauku mājās kopā ar valdonīgu vecmāmiņu un mazo brāli Robi (Andžejs Jānis Lilientāls). Baiss notikums satricina māsas un brāļa dzīvi, un meitene nu spiesta pieņemt lēmumus, no kādiem vairītos pat pieaugusi sieviete. Galvenajās lomās: Elīna Vaska, Andžejs Jānis Lilientāls, Edgars Samītis, Ruta Birgere, Zane Jančevska, Indra Briķe.

Video: filmas treileris

Lasi vēl