Latviešu filmas pašmāju kino skeptiķiem

0 Komentāru
Latviešu filmas pašmāju kino skeptiķiem
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Klāt valsts svētku brīvdienas, kad īstais laiks palutināt sevi ar kādu jauku pašmāju filmu. Tiem, kuri pašmāju kino neskatās principā, uzskatot, ka mūsējie labas filmas radīt nemāk, ”TVPlay Premium” sagatavojis buķeti, kas lauzīs šos stereotipus. Lūk, piecas modernas un kvalitatīvas latviešu filmas, kuras vērts noskatīties!

Gada labākā filma? Kvalitatīvs stāsts par 1905. gada revolūciju

Tiem, kuriem jau apnikusi ”Rīgas sargu” un ”Baigas vasaras” drillēšana ik novembri, ”TVPlay Premium” piedāvā noskatīties šobrīd vienu no aktuālākajām pašmāju vēsturiskajām filmām – pavisam svaigo ”1906”.

Šī gada martā iznākusī latviešu vēsturiskā krimināldrāma stāsta par notikumiem Latvijā 1905. gada revolūcijas kontekstā. Filma veidota pēc Ingas Rozentāles lugas “1906. Trakāk vēl kā piektā gadā” motīviem, jau izpelnījusies kinomīļu atzinību un nominēta 2019. gada Lielā Kristapa balvai piecpadsmit kategorijās, tostarp arī kā “Labākā pilnmetrāžas spēlfilma”.

Rīga, 1906. gada rudens. Slepenpolicija ir guvusi virsroku cīņā ar sociāldemokrātu kaujiniekiem. Tikai viena grupa spītīgi turpina savu darbību un plāno pārgalvīgu uzbrukumu rūpnīcas kasei. Par operācijas vadītāju tiek nozīmēts ierindas kaujinieks Pelēkais. Operācijas plānošanas laikā Pelēkais satiek dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību. Violetas iedvesmots, Pelēkais ierauga dzīvi un revolūciju citām acīm. Turpretim Violeta nemanāmi nonāk kaujinieku bīstamajā pasaulē.

Lomās: Inese Pudža, Mārtiņš Kalita, Kaspars Zvīgulis, Gatis Gāga, Kaspars Dumburs, Lauris Dzelzītis.

Meklē TE!

Latviešu filma, kas patīk visiem

Pagājušogad iznākusī filma ”Kriminālās ekselences fonds”, kura neatbilst ierastajiem pašmāju kino kanoniem, neoficiāli kronēta par latviešu filmu, kura patīk visiem, kuriem latviešu kino nepatīk.

”Tev riebjas latviešu filmas. Tad tev obligāti jānoskatās ”Kriminālās ekselences fonds”!” šī bija viena no populārākajām frāzēm ap gadumiju.

Lomās amatieri, skan necenzēts humors un īpašu pipariņu piešauj filmas noformējums, kurā deviņdesmito gadu ļaudis atpazīs daudzus tolaik aktuālus atribūtus.

Filma ir visai utopisks vēstījuma par scenāristu Imantu, kurš, rakstot scenāriju seriālam par krāpniekiem kopā ar čomu Hariju Kuharjonoku izmēģina dažādas krāpšanas shēmas un tik ļoti iejūtas jaunajā tēlā, ka pašam sakārojas kļūt par kriminālo autoritāti.

Jānoskatās, ja neesi redzējis, bet ja esi – šis ir stāsts, kuru būs jautri skatīties vēl un vēl un kuras noformējums atsauks atmiņā to, kāda mūsu Latvija bija vēl pirms nieka pāris desmitgadēm.

Meklē un skaties TE!

Viss Latvijas šovbizness vienuviet + Ziemassvētku sajūta

Ja esi no tiem, kuri latviešu kino neskatās, jo tas saistās ar ko drūmu un bezcerības apvītu, ”TVPlay Premium” iesaka noskatīties ”Jaungada taksometru”.

Filma ir salda kā īsta konfekte: veidota labākajās romantisko komēdiju tradīcijās, tajā kā aktieris mirdz Lauris Reiniks un tā būs tieši laikā sirsniņām, kurās jau sāk mosties Ziemassvētku gaidīšanas prieks.

Vecgada vakars. Taksometra vadītājs Andrejs (Lauris Reiniks) jau gandrīz beidzis maiņu, kad aizmugurējā sēdeklī nejauši atstāta Jaungada dāvana viņam liek atcerēties raibo svinētāju kompāniju, kas tajā vakarā paviesojusies viņa automobilī, – kašķīgu pāri, pagurušu Salaveci, trokšņainus ķekatniekus, satrauktu līgavaini un pat grūtnieci. Katra pasažiera stāstā Andrejs nospēlē savu lomu, bet vai pats taksists piedzīvos Jaungada brīnumu?

Stāstu izdzīvos lieliska aktieru un pašmāju šovbiznesa zvaigžņu komanda: Lauris Reiniks, Nauris Brikmanis, Zane Dombrovska, Dita Lūriņa, Andris Bulis, Dārta Daneviča, Māra Sleja, Valters Krauze, Baiba Sipeniece-Gavare, Valdis Melderis, Anete Krasovska.

Meklē un skaties TE!

Pirmā latviešu ”road movie” – stāsts mūsdienu trīsdesmitgadniekiem

Tiem, kuriem šķiet, ka latviešu kino domāts vai nu bērniem vai pensionāriem, vērts noskatīties ”Blakus”. Lielisks piemērs tam, ka arī latvieši māk uzņemt stilīgas filmas par aktuālo – mūsdienu trīsdesmitgadniekiem un viņu problēmām un ilgām.

Filma veidota pasaulē aktuālajā ”road movie” stilā. Noskaņu papildina skaņu celiņš, kurā dzirdami šobrīd jauniešu un hipsteru vidū aktuālo latviešu mākslinieki: ”Čipsis un Dullais”, ”Singapūras Satīns”, ”Hospitāļu iela”, Kārlis Kazāks, ”Origo Boys”, ”Tautumeitas”, ”The Bad Tones” un citi.

Luīze un Kaspars nejauši satiekas braucienā uz Jāņiem. Viņa bēg no kaitinošiem kaimiņiem un vispārējas bezjēdzības sajūtas, viņš — no brūkošas laulības. Abi ir jauni, talantīgi un apjukuši, abi sapņo kļūt par māksliniekiem, un abi nezina, ko iesākt ar savu dzīvi. Varbūt tāpēc viņu kopīgais izbrauciens pārvēršas par savādu, brīžiem komisku un brīžiem sarežģītu ceļojumu cauri attiecībām trīs gadu garumā.

Šo stāstu izspēlē aktieri Anta Aizupe un Āris Matesovičs. Skatītāji slavē filmas autoru spēju lieliski atspoguļot ”vecākās paaudzes mileniāļus” un problēmas un emocijas, kuras skar latviešu jauniešus vecumā ap 30.

Filma nupat piedzīvojusi pirmizrādi ”TVPlay Premium” – meklē TE!

Neatpaliekot no Holivudas grāvējiem

Un kā nu ne bez filmas, kura pierādījusi, ka arī mēs spējam radīt vērienīgus kino grāvējus ar iespaidīgām kaujas ainām, kas neatpaliek no Holivudas grāvējiem!

”TVPlay Premium” piedāvā iespēju noskatīties pagājušā gada aprunātāko pašmāju filmu – vērienīgo ”Nameja gredzenu”.

13. gadsimts, bagātās un varenās baltu pagānu zemes ir iekārojams mērķis arī Romai. Īpaši Zemgale, kura kontrolē tirdzniecības ceļus un nekad nepakļaujas nevienam. Pāvesta bastards Maksis ir gatavs iesaistīties cīņā par iespēju valdīt Zemgalē. Nodevīgi tiek noindēts valdnieks Viesturs. Taču varas gredzens un tiesības valdīt tiek jaunajam Namejam. Pieredzes trūkumam un nodevībai Namejs liek pretī drosmi. Vai Namejs un viņa tauta kļūs par leģendu?

Skaties filmu TE!

Un tas nav viss – ”TVPlay Premium” ir sagatavojis jauku kolekciju ar Latvijā radītu saturu, kurā kaut ko savai sirsniņai atradīs ikviens.

Izvēlies savu latviešu filmu vai šovu un skaties bez reklāmām!

Spied TE!

0 Komentāru