Komentāri
Latviešu filma ”Inteliģentie huligāni” grauj stereotipus par ielu kultūru

Otrdien, 29. novembrī, kinoteātrī ”Forum Cinema” tiks izrādīta režisora Rolanda Rekkes dokumentālā filma ”Inteliģentie huligāni”. Jaunā kinolente sola sildīt sirdis tiem, kuri sekojuši ”Ghetto Games” notikumiem no 2009. gada, gan tiem, kuri pievienojušies pasākumiem vēlākos gados.

”Pats jaunībā, atceros, bieži no vecākiem saņēmu nosodījumu par sasistajiem ceļiem, nobrāztajiem elkoņiem un saskrāpēto riteni. Pie tādas nesapratnes jaunieši vai nu atmet to, ko dara, vai dara to klusībā,” norāda filmas režisors Rekke.

Filma ir veidota, lai parādītu, kā patiesībā cilvēkus iespaido šie pasākumi un bezbailīgie sportisti, ielu mākslinieki. “Ghetto Games” pasākumos nav atļauts smēķēt un lietot apreibinošus dzērienus. Pasākuma organizatori iestājas par veselīgu dzīvesveidu svaiga gaisā un uzcītīgu darbu, kuru vērtē paši dalībnieki, bez tiesnešu palīdzības.

Pēc režisora vārdiem, sabiedrība jau ir mainījusi domas par šo subkultūru, kuru ”Ghetto Games” sporta veidi ir kļuvuši par dzīvesveidu. Laika gaitā pat Grīziņkalns, kur lielākoties norisinās šie sporta pasākumi, ir attīstījies par drošu un aktīvu vietu, kas domāta visai ģimenei.

Foto

Lasi vēl