Kuldīgas brīvdabas kinoteātrī izrādīs Prāta Vētras koncertfilmu

Pievienot komentāru
Kuldīgas brīvdabas kinoteātrī izrādīs Prāta Vētras koncertfilmu
Foto: LETA

Brīvdabas kinoteātrī Goldingen Knight Cinema piektdien, 15. jūlijā, tiks demonstrēta Dabas koncertzāles koncertfilma Devons (2014), bet dienu vēlāk – grupas Prāta Vētra koncertfilmu 7 soļi svaiga gaisa (2015). Abu seansu sākums plkst. 23:00.

Dabas koncertzāles mērķis ir palielināt sabiedrības izpratni par ES aizsargājamiem biotopiem un pareizu to apsaimniekošanu. Vides jeb ambient mūzikas koncerts Dabas koncertzāle top zinātnes un mākslas saskarsmē – zinātnieki, mūziķi, dzejnieki, fotogrāfi un filmu autori kopīgi veido izrādi, kuras galvenais varonis ir daba. Kopš 2006. gada Dabas koncertzāle pulcina tūkstošiem ģimenes, lai pievērstos konkrētai sugai dabā un caur to, pastiprinātu sapratni par dabas aizsardzības pasākumiem šīs sugas specifiskā biotopā.

Koncertfilmā Devons. Asterolepis ornata uzmanība tiks pievērsta bruņuzivīm, kuras Latvijas teritorijā mitinājušās devona perioda laikā.

Sestdien, 16. jūlijā kinoteātrī Goldingen Knight Cinema tiks izrādīta grupas Prāta Vētra koncertfilma 7 soļi svaiga gaisa (2015). Koncertieraksta, kurā iekļautas pilnīgi visas Rīgas koncertā izpildītās dziesmas, režisors ir Prāta Vētras bundzinieks Kaspars Roga, montāžas režisors – Juris Matuzelis. Gandrīz 2,5 stundas garais materiāls atsauks atmiņā vizuāli krāšņo skatuvi, sirsnīgo atmosfēru, kā arī viesmākslinieku Dona, Kashuka un Arstarulsmirus uzstāšanos, kuru klātienē Rīgas koncertā vēroja 45000 skatītāju.

Foto: 7 soļi svaiga gaisa koncerts

Koncerttūres laikā bieži izskanēja jautājums, kāda ir abu uz ekrāniem redzamo tēlu – akmens vīrieša un meža sievietes – ideja. Koncerta režisors un video autors Kaspars Roga norāda, ka abi tēli radušies, atdzīvinot uz albuma vāciņa redzamos attēlus – klinti un mežu. Abi varoņi, kuri vienlaikus ir arī Ievas un Ādama metafora, ataino mūsu dzīves gājumu – piedzimšanu, attīstību, meklējumus, satikšanos, iemīlēšanos, grēkā krišanu un visbeidzot atdzimšanu. Lai arī uz milzīgajiem LED ekrāniem redzamās 3D grafikas spēlē būtisku lomu koncertā, montējot galvenais akcents likts uz grupu, emocijām uz skatuves un publikā.