Kinofestivāls Spektrs šoruden piedāvās spilgtus autordarbus un kulta klasiku

0 Komentāru
Kinofestivāls Spektrs šoruden piedāvās spilgtus autordarbus un kulta klasiku
Publicitātes foto

Kinofestivāls Spektrs no 23. līdz 29. novembrim piedāvās skaļākos vārdus, gaidītākās rudens/ ziemas sezonas filmas, dažādus pārsteigumus un īsteni kinomānisku atmosfēru.

Jau trešo gadu vēlais rudens sev līdzi nes ne tikai Oskaru sezonas aktuālās filmas, bet arī Kinoblogeru organizēto kinofestivālu Spektrs. Arī šogad Spektrs kinoteātrī Kino Citadele piedāvās maksimāli kompaktu un koncentrētu programmu – tiks izrādītas astoņas līdz deviņas filmas. Festivāls piedāvās spilgtus autordarbus, kas balansē starp AAA klases Holivudas dižpārdokļiem un kino, kuru Latvijā uz lielajiem ekrāniem negadās redzēt bieži, papildinot to ar negaidītiem pārsteigumiem, kulta klasiku, prezentācijām un gaidāmo filmu ekskluzīviem materiāliem, norāda festivāla rīkotājs Sergejs Timoņins.

Skatītājus gaida Latvijas pirmizrādes filmai par Stīvu Džobsu un Stīvena Spīlberga jaunākajam projektam Spiegu tilts, kā arī vienai no gada skandalozākajām filmām, biogrāfiskajai hiphopa drāmai Straight Outta Compton, kuras izrādīšana Latvijā tika atcelta, taču vienā, ekskluzīvā seansā to būs iespējams redzēt tikai kinofestivāla Spektrs ietvaros. Klasikas cienītājiem – leģendārā režisora Džona Kārpentera nerūsējošā klasika Radījums (The Thing) uz lielā ekrāna atklās pavisam jaunas filmas šķautnes.

Skandalozo, aprunāto, atcelto un tomēr ekskluzīvā seansā sadarbībā ar UzKino demonstrēto biogrāfisko drāmu Straight Outta Compton par leģendāro repa supergrupu N.W.A. un tās dibinātājiem Ice Cube, Dr. Dre un Easy-E. Kritiķu (89% svaigs RottenTomatoes.com reitings) un skatītāju novērtētā filma atklās festivālu 23. novembra vakarā. Filma vecuma cenzs – no 16 gadu vecuma.

Denija Boila (Graustu miljonārs), Maikla Fasbendera un Ārona Sorkina (Sociālā tīkla scenārija autors) uzburto leģendas atainojumu biogrāfiskajā drāmā Stīvs Džobss. Filma kā luga vai izcila teātra izrāde – tā būtībā sastāv no trīs svarīgākajām ainām/brīžiem Stīva Džobsa dzīvē, un, bez šaubām, spilgti rezonēs ar teātri, Apple un diskusijas mīlošo Latvijas publiku.

Ar filmām Žokļi, Citplanētietis, Indiana Džonss un Juras laikmeta parks praktiski vienpersoniski uzcēlis mūsdienu izklaides kino žanru, Stīvens Spīlbergs jau sen pievērsies cita veida projektiem, kuri gan saglabā režisora neatkārtojamo stilu. Spīlbergs kopā ar ilglaicīgo draugu un sabiedroto Tomu Henksu piedāvā savu jaunāko darbu – aizraujošu aukstā kara spiegu trilleri Spiegu tilts. Tieši Spektra apmeklētāji to redzēs pirmie.

Vēls vakars, silta sega un nervus kutinošu pasaku grāmata, kuras saturs brīžiem nav līdz galam saprotams, bet ir tik ļoti vilinošs, jo garšo pēc kā aizliegta, neatļauta… Pazīstamas sajūtas? Itāļu režisors Mateo Garone (Gomorra) aicina tās izbaudīt vēlreiz, bet nu jau ērtā kinoteātra krēslā savā jaunākajā projektā Baisās pasakas, piedaloties Selmai Hajekai, Vinsentam Kaselam, Džonam C. Reilijam un 12 miljonu eiro budžetam (katrs cents redzams uz ekrāna).

”Viens no kinoprojekta un kinofestivāla Spektrs pamatmērķiem ir izrādīt KINO tā, kā tas to ir pelnījis, – uz lielā ekrāna. Tāpēc cenšamies ne tikai rādīt jaunas filmas ātrāk, bet arī uz lielā ekrāna izrādīt filmas, kuras kinoteātros nekad nav demonstrētas,” akcentē S. Timoņins. Tāda ir arī režisora Maikla Dohertija kulta šausmu komēdija Saldumus vai dzīvību (Trick’r’Treat), kuru, starp citu, knapi izrādīja arī ASV.

Sekojot citu kinofestivālu piemēram, Spektrs uz lielā ekrāna piedāvās arī klasiku. Kas gan tumšā, aukstā un drēgnā vēlā novembra vakarā var būt labāks par Džona Kārpentera labāko filmu Radījums (The Thing) uz lielā ekrāna? Filmai šogad 32 gadi, bet spriedze, atmosfēra un specefekti joprojām paliek nepārspēti!

Pārējās festivāla filmas, pārsteigumi un pilna programma tiks paziņota tuvākajā laikā.

0 Komentāru