Komentāri

Trešdien tiek paziņoti kino balvas “Lielais Kristaps” nominanti. Tai šosezon iesniegti 66 filmu pieteikumi, ko veidojuši gan filmu nozares profesionāļi, gan arī amatieri.

Kinokritiķe Kristīne Simsone intervijā “900 sekundēm” to vērtē kā labu rādītāju un norāda, ka pašmāju kino šobrīd atrodas labā situācijā – ir pārciests krīzes laiku “liesais” finansējums, bet vēl priekšā ir valsts simtgadei veltītās 16 dokumentālās, spēlfilmas un animācijas filmas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc simtgades kino “injekcijas”, kas tapusi ar vērā ņemamu valsts finansiālu atbalstu, pašmāju filmu veidotāji var nonākt grūtā situācijā, pauž kino kritiķe. Tiesa, daudzi pašmāju kino veidotāji aktīvi apmeklē ārvalstu festivālus, piedalās filmu tirgos un gūst kontaktus. “Labas idejas, par laimi, tur spēj atrast finansiālu un idejisku atbalstu,” viņa saka.

Runājot par vietējo auditoriju, Simsone norāda, ka Latvijas skatītāji ir iecienījuši vēsturiskās pašmāju filmas, taču šo filmu kontekstā viņa akcentē problēmu – iedziļinoties stāstā nereti tiek aizmirstas kinemotogrāfiskās vērtības. Šajā ziņā jaunajai paaudzei aktuālāki ir psiholoģiski stāsti, kā nupat izrādītā Aika Karapetjana psiholoģiskais trilleris “Pirmdzimtais”.

Intervija ar Kristīni Simsoni:

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl