Kinoeksperts: Šo atcerēsimies kā ne pārāk veiksmīgu “Oskaru” gadu

1 komentārs

Amerikas Kinoakadēmijas balvas, plašāk pazīstama kā “Oskars”,  ceremonija noslēgusies. Kādi bijuši lielākie pārsteigumi pašā ceremonijā, kāds ir vērtējums par filmām, kas ir uzvarējušas, raidījumā “900 sekundes” komentē “Kino Kults” pārstāvis, kino eksperts Sergejs Timoņins.

“Šajā ceremonijā bez vadītāja lielākais pārsteigums bija tas, ka tā nebija tik dramatiski slikta, kā mēs to varbūt gaidījām. Bija ok,” vērtē Sergejs Timoņins.

Viņam viens no lielākajiem pārsteigumiem bijis uzvarētājs kategorijā ”Labākā filma”: ”Uzvarēja visneitrālākais kandidāts, tā ir filma “Ceļvedis”.”

”Šī ceremonija bija nepārprotams “Netflix” triumfs. Filma “Roma” – labākais režisors, labākais operators. Alfonso Kuarons pēkšņi iekļuvis visu laiku ar “Oskaru” apbalvotāko režisoru sarakstā kopā ar Džonu Fordu,” vērtē Timoņins.

Eksperta vērtējumā pārsteigums bijis viena no nomināciju līderēm: “Filma “Favorīte” no desmit nominācijām tikai vienā uzvarēja, toties kādā – “Labākā aktrise”.”

Vairāk par balvu saņēmējiem uzzini šeit!

“Oskaru” pasniegšanas ceremonija šogad notika bez pasākuma vadītāja. Bija plānots, ka ceremoniju vadīs komiķis Kevins Hārts, taču decembrī viņš no šā pienākuma atteicās, jo sociālajos tīklos izcēlās sašutuma vētra par homofobiskajiem tvītiem, ko viņš bija sarakstījis pirms vairākiem gadiem.

Šī un citu skandālu dēļ, kā spriež, Timoņins, “pēc pāris gadiem mēs šo atcerēsimies kā ne pārāk veiksmīgu “Oskaru” gadu”.

“Bet forši, ka mēs esam to pārdzīvojuši. Galu galā, process iet uz priekšu, balvas ir sadalītas. Ir jau 2019. gads, ir jaunas filmas un jāsāk domāt par to, kam dosim “Oskarus” nākamgad,” tā kinoeksperts.