Kā Brexit ietekmēs seriāla Troņu spēles filmēšanu?

0 Komentāru
Kā Brexit ietekmēs seriāla Troņu spēles filmēšanu?
AFP

Televīzijas seriāla Troņu spēles (Game of Thrones) faniem tiek solīts, ka pēc referenduma, kurā Lielbritānijas iedzīvotāji nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības, iemīļotā seriāla filmēšana nav apdraudēta.

Populārais seriāls daļēji tiek filmēts Ziemeļīrijā un pēc referenduma izskanējuši pieņēmumi, ka līdz ar izstāšanos no ES seriāls vairs nevarēs saņemt ES finansējumu. Pirms referenduma ekonomisti un valdības pārstāvji brīdināja, ka Brexit lēmums ietekmēs pasaules piektās lielākas ekonomikas izaugsmi un padarīs to mazāk pievilcīgu investoriem. Tostarp lēmums par izstāšanos varētu arī atturēt Holivudas filmu studijas un kabeļtelevīzijas no iecerēm filmēt Lielbritānijā, jo Brexit rezultātā tām vairs nebūtu pieejas Eiropas subsīdijām.

Seriāla Troņu spēles filmēšanas sākumā tas patiešām saņēma Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu. Tomēr seriāla producenti norāda, ka pēdējās pāris sezonas šis atbalsts vairs netiek saņemts, un tāpēc referenduma rezultāts nekādā mērā nevar ietekmēt seriāla filmēšanu.

Prestižas balvas saņēmušais seriāls Troņu spēles ir visskatītākais HBO veidotais seriāls, kura katru sēriju pagājušajā sezonā noskatījās 20 miljoni skatītāju. Šobrīd skatāma seriāla 6. sezona, un tā budžets ir 10 miljoni ASV dolāru par sēriju.

Foto

0 Komentāru