”Jaungada taksometra” filmēšanā izmantota Latvijas kino vēsturē nebijusi tehnoloģija

0 Komentāru
”Jaungada taksometra” filmēšanā izmantota Latvijas kino vēsturē nebijusi tehnoloģija
PUBLICITĀTES FOTO

Māra Martinsona romantiskās komēdijas ”Jaungada taksometrs” ir pirmā filma Latvijā, kuras filmēšanas procesā tika izmantota LED ekrānu tehnoloģija. Filma Latvijas kinoteātros jau no 30. novembra.

”Lai nofilmētu filmas ”Jaungada taksometrs” interjerus mūsu vienā no svarīgākajām lokācijām – taksometrā – filmēšanas plānošanas procesā nonācām pie lēmuma filmēt, izmantojot LED ekrānus.

Filmēšanas praksē ir divi līdz trīs varianti, kā varētu veikt režisora Māra Martinsona ieceri. Tas būtu – braukt pa īstam, kas nozīmētu uzlikt mašīnu uz piekabes, un tā tiktu vilkta pa Rīgas ielām.

No tā mēs atteicāmies, balstoties uz praktiskiem apsvērumiem. Tas būtu ļoti grūti un ilgi, jo lielākā daļa filmas darbība notiek taksometrā, kur Andrejs (Lauris Reiniks) uzklausa Vecgada vakara pasažieru stāstus. Tas mums nozīmētu daudz filmēšanas un montāžas darba, kā arī Rīgā regulāti vajadzētu norobežot ielas un filmēt garākā laika posmā.

Otrs variants bija filmēt, izmantojot zaļo ekrānu jeb tā saucamo ”green screen”. Izsverot iespējas, mēs nonācām pie lēmuma filmēt uz LED ekrāniem. Mašīnai ir ļoti daudz dažādas spīdīgas detaļas – alumīnija rāmīši un pati mašīna ir spīdīga. Un visas mašīnas spīdīgajās detaļās iesēžās tā dabiskā vide, kas atspoguļojas no ekrānos rādītajiem video ar Rīgas ielu skatiem.

Uztaisījām testus ar lielākiem LED ekrāniem un rezultāts mūs apmierināja. Un tā tika nofilmēta pirmā filma Latvijā, kur izmantojām šo risinājumu.

Ekrānos ir redzami video, kas safilmēti, braucot pa Rīgas ielām, liekot kameru četros rakursos: priekšā, sānos un aizmugurē. Kā rezultātā mums ir četri galvenie video, kas visu laiku atkārtojas ekrānos un mašīna stāv filmēšanas laukumā nekustīga,” filmas ”Jaungada taksometrs” īpašo filmēšanas tehnoloģiju atklāj operators Jānis Jurkovskis.

Filma ”Jaungada taksometrs” stāsta par notikumiem Vecgada vakarā, kad taksometra aizmugurējā sēdeklī nejauši atstātā Jaungada dāvana liek Andrejam atcerēties raibo svinētāju kompāniju, kura tai vakarā viesojusies viņa automobilī. Katrā stāstā Andrejs nospēlēs savu lomu, bet vai pats taksists piedzīvos Jaungada brīnumu?

Noskaties filmas treileri!

0 Komentāru