Jaunā latviešu komēdija ”Klases salidojums” negaidīti izņemta no kinoteātra ”Citadele” repertuāra

12 komentāri
Jaunā latviešu komēdija ”Klases salidojums” negaidīti izņemta no kinoteātra ”Citadele” repertuāra
PUBLICITĀTES FOTO

No ceturtdienas, 14. februāra, kinoteātros Rīgā un citās Latvijas pilsētās sāks izrādīt režisora Andreja Ēķa un filmu ”Svingeri” un ”Blēži” radošās komandas jauno komēdiju ”Klases salidojums”. Skatītājiem jāņem vērā, ka filma cenzūras dēļ nebūs redzama kinoteātrī ”Citadele”, kā iepriekš ziņots filmas reklāmas materiālos un internetā.

Filmas producents Kristians Alhimionoks situāciju raksturo kā precedentu Latvijas mūsdienu kino vēsturē: ”Kinoteātris ”Citadele”, nepaskaidrojot situāciju, mazāk nekā nedēļu pirms filmas pirmizrādes ir izņēmis to no repertuāra un apturējis biļešu tirdzniecību.

Kinoteātris nav sniedzis nekādu oficiālu paskaidrojumu par šo lēmumu filmas producentiem un izplatītājiem. Esam šokēti par šādu rīcību – tas ir kā pliķis Latvijas kino industrijai”.

2018. gada skatītāko filmu statistika pierādīja, ka Latvijas filmas ir pieprasītas un novērtētas, jo skatītāju skaits strauji pieauga. Tomēr, neskatoties uz to, Latvijai starp Baltijas valstīm ir viszemākais kino apmeklējums.

”Mūsu studijai vienmēr skatītājs ir un būs pirmajā vietā, tādēļ esam gandarīti, ka ”Klases salidojums” priecēs skatītājus tik daudzos kinoteātros Latvijā. Precīzāku informāciju par seansu norises dienām un laiku aicinām noskaidrot savas pilsētas kinoteātra mājaslapā. Biļetes ir pieejamas iepriekšpārdošanā, un daļa seansu jau ir izpārdoti,” norāda Alhimionoks.

”Klases salidojums” ir komisks stāsts par draudzību pusgadsimta garumā, spilgtu četrdesmitgadnieku krīzi un personiskām atklāsmēm, par kurām grūti runāt pat draugu lokā.

Viens no filmas galvenajiem tēliem, kuru atveido Ainārs Ančevskis, ir no dzīves noguris ģimenes galva, kurš nespēj pārdzīvot ikdienas rutīnu. ”Klases salidojums” ir grupas ”Dzelzs Vilks” mūziķa Jura Kaukuļa debija kino – viņš filmā atveido mūžīgi jaunu rokeri ar pielūdzējām visās aizkulisēs un problēmu pašam izveidot pilnvērtīgas attiecības. Trešo draugu, kura lomā iejuties Imants Strads, nesen pametusi sieva, smagi iedragājot viņa vīrieša pašpārliecinātību.

Filmas treileris

”Klases salidojumā” redzēsim arī tādus iemīļotus aktierus kā Elīna Vāne, Ieva Puķe, Mārtiņš Egliens, Inga Alsiņa-Lasmane, Mārtiņš Meiers, Klinta Leja un daudzus citus. Filmas producents ir Kristians Alhimionoks, producējošā kompānija – ”Platforma Filma”. Filmu Latvijas kinoteātros izplata ”Labs Kino”.

Filma ”Klases salidojums” skatāma Rīgas kinoteātros ”Cinamon”, ”Multikino” un ”Splendid Palace”, Valmieras kinoteātrī ”Gaisma”, Liepājas kinoteātrī ”Cinamon Balle”, Siguldas kinoteātrī ”Kino Lora”, kinoteātros ”Silver Screen” Daugavpilī un Rēzeknē, Ventspils kinoteātrī ”Kino Rio”, Vidzemes koncertzālē ”Cēsis”, Kuldīgas Kultūras centrā, Madonas kinoteātrī ”Vidzeme”, Smiltenes Kultūras centra kinoteātrī 3D, kinoteātrī ”Star Cinema Jūrmala” un Talsos, kinoteātrī ”Auseklis”.