Komentāri

Jau no piektdienas, 28. oktobra, arī Latvijā skatāma vācu režisores Mārenas Ādes ironiskā komēdija Tonijs Erdmanis. Filma, kas, pretēji visu kritiķu prognozēm, šīgada Kannu kinofestivālā tomēr nesaņēma Zelta palmas zaru, bet mājās no festivāla devās ar ne mazāk svarīgo kinokritiķu federācijas FIPRESCI apbalvojumu. Filma jau izvirzīta ASV Kinoakadēmijas jeb Oskara balvas nominācijai kā Vācijas pārstāve kategorijā Labākā ārzemju filma.

Tonijs Erdmanis ir komēdija ar rūgtu piegaršu – tā sasmīdināja un izklaidēja kaprīzo Kannu kinofestivāla žūriju – filmas pirmizrādi Franču Rivjērā uzņēma ar spraigām ovācijām un pozitīvās atsauksmes turpinās.

Filma izrādīta arī citos prestižos kinofestivālos, kā arī jau saņēmusi nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai kategorijā Labākā ārzemju filma.

Ironiskais un mazliet absurdais stāsts vēsta par tēva, padzīvojuša mūzikas skolotāja un meitas, dzelžainas biznesa sievietes, attiecībām, caur tām atainojot paaudžu konfliktu un arī mūsdienu pasaules vājprātu.

Vinfrīds (austriešu teātra aktieris Pēters Simonišeks) cenšas atjaunot attiecības ar savu meitu Inesi (vācu kinozvaigzne Sandra Hillere), kas apņēmīgi kāpj pa karjeras kāpnēm un tikpat apņēmīgi izvairās no sava tēva.

FOTO

Taču Vinfrīds nepadodas un dodas “glābt” savu meitu, kas, viņaprāt, ir ļoti nelaimīga un cīnās ar depresiju. Tas izraisa neskaitāmas komiskas situācijas un negaidītus pārpratumus.

Tonijs Erdmanis sagrauj mītu, ka vāciešiem nav humora izjūtas – tā smīdina un pārsteidz no pirmā līdz pēdējam kadram. “Aptuveni 110 gadu ilgajā kinokomēdijas žanra pastāvēšanas laikā šī ir unikāla filma,” par Kannu kinofestivālā ar ovācijām uzņemto konkursa programmas filmu raksta britu laikraksts The Telegraph, bet BBC, neskatoties uz filmas neseno pirmizrādi.

Kannu kinofestivālā jau iekļāvuši to 21. gadsimta labāko filmu TOP 100.
Filma baudāma kinoteātrī Splendid Palace.

VIDEO

Lasi vēl