Halovīnam gatavs? Labāko šausmu filmu izlase spocīgai ballītei

Pievienot komentāru
Halovīnam gatavs? Labāko šausmu filmu izlase spocīgai ballītei
ATIS IEVIŅŠ, F64

31. oktobrī pasaulē svin Visu Svēto dienu jeb Halovīnu. Lai arī nereti tiek īdēts, ka tie nu neesot nekādi latviskie svētki, ”TVPlay Premium” uzskata, – kāpēc gan neļauties pasaules vēsmām un nesarīkot sev vakaru mistiskās noskaņās? Iededz sveces, izdekorē ķirbi un palutini sevi un draugus, sarīkojot šausmu filmu vakaru! Mums ir lielisks filmu piedāvājums!

Pamosties savā nāves dienā

”Daudz laimes nāves dienā!” – kā tu justos, saņemot šādu apsveikumu? Daiļajai Trī šausmu filmā ar tādu pašu nosaukumu šo sajūtu nāksies izdzīvot atkal un atkal…

Meitene pamostas savas dzimšanas dienas rītā – svešās kopmītnēs, kopā ar nepazīstamu puisi… Kas notika iepriekšējā vakarā? Nav ne jausmas. Viņu gaida lekcijas, vakarā – dzimšanas dienas ballīte, un viņa nenojauš, ka viens no ballītes viesiem viņu nogalinās.

Pienāk rīts, un Trī pamostas… savas dzimšanas dienas rītā, svešās kopmītnēs, kopā ar to pašu nepazīstamo puisi. Lekcijas, vakarā gaidāma ballīte, taču viņu nepamet sajūta, ka šo dienu viņa jau ir piedzīvojusi… Ar katru dzimšanas/nāves dienu Trī ir soli tuvāk, lai atklātu savu slepkavu, jo ja viņai tas neizdosies, viņa pamodīsies savas dzimšanas dienas rītā, svešās kopmītnēs… Atkal.

Meklē filmu TE!

Asinis un apburoša auklīte

Ja no pavisam īstām šausmu filmām bail, ”TVPlay Premium” piedāvā Austrālijas šausmenīti ar humora piesitienu ”Labāk uzmanies”.

Klusā piepilsētas mājā auklīte cenšas aizstāvēt deviņgadīgo puisēnu no iebrucējiem mājās. Drīz vien viņa atklāj, ka tā pilnīgi noteikti nav parasta aplaupīšana.

Galvenajā lomā – Austrālijas uzlecošā zvaigzne Olīvja Dejonge. Pēc karjeras uzsākšanas īsfilmās jaunā Melburnas padsmitniece uzsākusi uzvaras gājienu šausmu filmās, par ko jau saņēmusi nominācijas prestižām balvām. Šajā filmā viņa atveido auklīti.

Meklē TE!

Baisais spoguļa efekts

”Gudra šausmu filma” – šādi ārzemju kritiķi novērtējuši 2013. gada filmu ”Oculus”.

Šausmu filmas galvenā varone mēģina pierādīt, ka viņas brālis ir nepatiesi notiesāts par zvērībām, kuras ir veicis pārdabisks spēks.

Darbība notiek divos laikos – tagadnē un 11 gadus senā pagātnē, un filmas esence ir spogulis. Esi jau redzējis šausmu filmas, kurās pārdabiskās būtnes parādās spogulī varonim aiz muguras brīdī, kad to vismazāk gaida? Šajā stāstā spoguļa efekts pārspēs visas cerības!

Meklē TE!

Šausmu klasika no septiņdesmitajiem

Lai arī mūsdienās radīts daudz jo daudz nervus kutinošu filmu, nepārspēts ir septiņdesmito gadu grāvējs ”Žokļi”. Halovīna vakars var būt lielisks iemesls filmu beidzot noskatīties.

Emitijas policijas priekšniekam jau atkal jācīnās ar bīstamo balto haizivi, kas uzbrūk vairākiem ar laivām izbraukušiem pusaudžiem, tai skaitā arī viņa paša dēlam.

Filmas firmas zīme, izteiciens ”Mirklī, kad tev likās, ka ūdenī atgriezties ir droši…” kļuvis par visu laiku slavenāko izteicienu kino vēsturē un gadu desmitiem tiek apspēlēts parodijās.

”Žokļus” 1975. gadā radīja nu jau leģendārais Stīvens Spīlbergs, un tā kļuva par visu laiku pelnošāko filmu (līdz pēc dažiem gadiem to pārspēja ”Zvaigžņu kari”)

Filmas pirmo daļu meklē TE!

”Žokļi 2” turpināja šo uzvaras gājienu un iegāja vēsturē kā tolaik dārgākā filma, ko radījusi kompānija ”Universal”. Lai arī filmu otrās daļas reti kad ir tik veiksmīgas, kā pirmās, ”Žokļi 2” tiek dēvēti par vienu no labākajām filmu otrajām daļām kas jebkad radīta.

Meklē TE!

Mazas meitenītes un ģimeņu traģēdijas

Aiz mīlīgā nosaukuma ”Mamma” slēpjas viena no šobrīd ”TVPlay Premium” aktuālākajām šausmu filmām.

Divas meitenītes bez pēdām pazūd dienā, kad iet bojā viņu vecāki. Vecāku aiziešana ir šausmu apvīta – tēvs nogalinājis māti un plānojis dzēst arī meiteņu dzīvības, pēc tam izdarot pašnāvības, taču plāns noiet greizi. Bērnus izglābj mistisks tēls.

Viktorija un Lilija tiek atrastas pēc pieciem gadiem – pamestā mājā meža biezoknī, kur brīnumainā kārtā abām māsiņām ir izdevies izdzīvot.

Meiteņu vienīgie radinieki, kuri visus šos gadus turpinājuši meklēt pazudušās meitenes, kļūst par viņu audžuvecākiem. Drīz izrādās, ka visus šos gadus meitenītes nav bijušas vienas… Tēls, ko meitenes dēvē par Mammu, ierodas viņu dzīvēs. Kurš te ir labais, kurš – ļaunais?

Skaties TE!

Deviņdesmito gadu kulta mistērija

Ja tīras šausmu filmas nav īsti tavs lauciņš, mošķi spoguļos, apsēstas lellītes un mazas meitenītes uz ceļa šķiet banālas klišejas, bet Halovīna vakaram gribas ko mistisku, lieliska izvēle būs kāda no Deivida Linča leģendārajām mistērijām.

”TVPlay Premium” piedāvā vienu no Linča iespaidīgākajiem deviņdesmito gadu meistardarbiem – ”Lost Highway” jeb ”Ceļš uz nekurieni”.

Saksofonistu Fredu Medisonu apsūdz viņa sievas Renē slepkavībā. Dodoties uz nāvessoda izpildes vietu, viņš pēkšņi pārvēršas par jaunu vīrieti vārdā Pīts Deitons, kurš dzīvo pavisam citādi. Kad Pītu atbrīvo, viņa un Freda ceļi sāk krustoties sirreālā, spraigā intrigu tīklā, kur noteicējs ir gangsteru bandas boss vārdā Diks Lorents.

”Ceļš uz nekurieni” kļuvis par kulta filmu, un būs kā prāta mežģis, tā stilīgs skatāmgabals baisam vakariņam ar norādēm uz deviņdesmito gadu popkultūras aktualitātēm.

Meklē TE!

Šī ir tikai daļa no ”TVPlay Premium” piedāvātajam šausmu filmām un mistērijām, kas tik lieliski iederēsies Halovīna ballītē (un ne tikai).

Izvēlies un skaties jebkurā sev ērtā laikā. Meklē aktuālās šausmu filmas ”TVPlay Premium” šausmu filmu sadaļā!

Doties uz filmu sadaļu

Lasi vēl