Ģēniji – filma, kas radīta literatūras un kino zvaigžņu cienītājiem

Pievienot komentāru
Ģēniji – filma, kas radīta literatūras un kino zvaigžņu cienītājiem
Filmas publicitātes materiāli

Šonedēļ uz lielajiem ekrāniem Latvijā iznāk biogrāfiska drāma Ģēniji (Genius) par amerikāņu rakstnieku Tomasu Vulfu. Filmā galvenās lomas kino zvaigznes atveido Džūda Lovs, Nikola Kidmena un Kolins Fērts.

Aizraujošās un iedvesmojošās biogrāfiskās drāmas Ģēniji pamatā ir 1978. gadā publicētā A. Skota Berga grāmata Makss Pērkinss: Ģēnija redaktors (Max Perkins: Editor of Genius) – stāsts par cilvēkiem, kuru dzīve ir neparasti spilgta un kuri prasmēs, idejās un darbībā ir pārāki par saviem laikabiedriem. Sabiedrība viņus sauc par ģēnijiem, taču parasti neizprot, apkārtējie nereti viņus neatbalsta. “Viņi sauc jūs par ģēniju – lai Dievs jums palīdz,” redaktors Makss Pērkinss (Kolins Fērts) noslēpumaini brīdina jauno rakstnieku Tomasu Vulfu (Džūda Lovs), kuram lemts kļūt par vienu no pašiem slavenākajiem amerikāņu XX gadsimta zudušās paaudzes romānistiem.

Toms Vulfs ierodas Ņujorkas izdevniecībā Scribner, lai piedāvātu savas grāmatas manuskriptu pazīstamajam un talantīgajam redaktoram Maksam Pērkinsam. Neatlaidīgais, darbīgais jaunu talantu atklājējs M. Pērkinss ir pazīstams visā Amerikā – viņš cēlis gaismā Ernesta Hemingveja un Frensisa Skota Ficdžeralda darbus. Vitālie, poētiskie Vulfa teksti gāžas kā lavīna, un piecu tūkstošu lappušu grāmatas saīsināšana ir pa plecam nudien ģeniālam redaktoram. Pieticīgā, puritāniskā Pērkinsa un atklātā, spilgtā, pļāpīgā brīnumbērna Vulfa profesionālais duets pārtop atšķirīga temperamenta personību sadarbībā un nešķiramā “tēva un dēļa” draudzībā. Otrajā plānā ir jāpaliek sievietēm – Maksa sievai Luīzei (Lora Linnija) un piecām meitām, Tomasa sirdsdāmai un mecenātei Alīnai Bernsteinai (Nikola Kidmena). Bernsteinas kundze Vulfa dēļ ziedojusi ģimeni, taču jūt, ka zaudēs mīļoto…

Filma Latvijas kinoteātros skatāma no 8. jūlija.

Foto

Video: filmas treileris