Gaismas pilī demonstrēs Šekspīra lugu ekranizācijas

Gaismas pilī demonstrēs Šekspīra lugu ekranizācijas
Publicitātes foto

Šoruden pieminot angļu dramaturga un dzejnieka Viljama Šekspīra (William Shakespeare, 1564–1616) 400. gadskārtu kopš aiziešanas mūžībā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) filmu festivāla Šekspīrs dzīvo kino (Shakespeare Lives in Films 2016) ietvaros būs skatāmas dramaturga lugu kino ekranizācijas, informē LNB pārstāvji.

Festivāla ietvaros varēs izbaudīt kino klasikas mantojumu, kas veidots pēc Šekspīra darbu motīviem. 15. septembrī plkst. 19.00 LNB tiks demonstrēta traģēdija Makbets (1971), kas ir pasaulslavena režisora Romāna Poļanska (Roman Polański) šedevrs. Režisors izveidojis pretrunīgu Šekspīra lugas interpretāciju ar Džonu Finču (Jon Finch) un Frančesku Anni (Francesca Annis) galvenajās lomās. Filma ir ieguvusi vairākas prestižās BAFTA (British Academy of Film and Television Arts – Britu Kino un televīzijas mākslas akadēmija) balvas par labāko muzikālo materiālu un tērpu dizainu.

25. novembrī plkst. 19.00 LNB notiks festivāla noslēgums ar Franko Dzefirelli (Franco Zeffirelli) filmas Romeo un Džuljeta demonstrēšanu (1968. gada ekranizācija) un kinolektoriju ar pazīstamo Latvijas kinokritiķi Ditu Rietumu. Šekspīra traģēdija Dzefirelli ekranizācijā saglabā autora oriģināl-tekstu un ir veidota ļoti tuvu lugas sižetam, izņemot dažus monologus un nelielas ainas. Filma ir bijusi sešpadsmitgadīgās Olīvijas Hassi (Olivia Hussey) un septiņpadsmitgadīgā Leonarda Vaitinga (Leonard Whiting) kino debija. Viņi bija pirmie kino aktieri, kuru vecums līdzinājās Romeo un Džuljetas vecumam Šekspīra lugā. Filma ieguva divas Oskara un trīs Zelta globusa balvas, kā arī citus apbalvojumus.

Foto

Festivāla ietvaros jau demonstrētas trīs ekranizācijas pēc Šekspīra lugu motīviem: Lourensa Olivjē (Laurence Olivier) filma Hamlets (1948), leģendārā Pītera Bruka (Peter Brook) filma Karalis Līrs (1970), Bazila Dērdena (Basil Dearden) filma Visu nakti (1951).

Atjaunot

Čats

    Pievienot komentāru

    Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

    Ieeja festivālā bez maksas. Pilnu pasākumu programmu meklē šeit!

    Video