Gada sliktākajām filmām pasniegtas ”Zelta avenes”

0 Komentāru
Gada sliktākajām filmām pasniegtas ”Zelta avenes”
Foto no filmas publicitātes materiāliem

Kā ierasts, pirms Oskara balvām ar “Zelta aveņu” statuetēm tiek godinātas gada sliktākās filmas. Šogad aveņu dalītāji bijuši politiski noskaņoti – teju visas galvenās avenes piešķirtas dokumentālajai filmai par Hilariju Klintoni.

Dokumentālā filma, kurā tiek kritizēta ASV Demokrātu partijas prezidenta amata kandidāte Hilarija Klintone, nosaukta par gada sliktāko filmu, izkonkurējot tādus kases grāvējus kā ”Betmens pret Supermenu”, ”Zūlanders 2” un ”Neķītrais opis”.

Filmas autori Denešs Desuza un Brūss Skūlijs saņēmuši sliktākā režisora balvu. Desuza, kurš filmā līdzdarbojas, pats ieguvis arī ”Zelta aveni” kā gada sliktākais aktieris. Labāk nav klājies Klintones atveidotājai Rebekai Tērnerei, kas sumināta kā gada sliktākā aktrise.

”Oskaru” ceremonijā ”La La Land” saņem sešas balvas; par labāko filmu atzīst ”Mēnessgaismu”

Dokumentālā filma bija arī izvirzīta ”Zelta avenes” balvai par sliktāko scenāriju, taču šajā kategorijā uzvarēja supervaroņu gabals par Betmenu.

Foto: kadri no filmas ”Betmens pret Supermenu”

”Zelta avenes” pasniedz kopš 1980. gada. Tās veidotas kā prestižās “Oskaru” ceremonijas parodija.

”Zelta aveņu” ieguvējiem tiek pasniegta apzeltīta plastmasas figūriņa piecu ASV dolāru vērtībā, tomēr tikai retais ir tik drosmīgs, lai ierastos to klātienē saņemt. ”Zelta aveņu” likteni izšķir ap 1000 aveņu kluba dalībnieku, kas reģistrējas internetā, samaksājot 40 dolāru lielu biedra naudu.

0 Komentāru