Komentāri

Ceturtdienas, 17. augusta, vakarā lieli un mazi kino draugi pulcējās “Kino Citadele”, lai pirmo reizi novērtētu režisora Vara Braslas jaunāko veikumu –  filmu “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”. Jautrā filmiņa visai ģimenei tika uzņemta ar prieku – pirmizrādes laikā no skatītāju rindām nemitīgi skanēja sirsnīgi smiekli un pēc filmas publika atzina, ka nav vīlusies.

“Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” ir pirmā no kopā 16 filmām, kas tiek radītas programmas par godu Latvijas simtgadei.

Filmā galvenās lomas atveido pazīstami aktieri no četriem Latvijas teātriem, tostarp, Mārtiņš Vilsons, Akvelīna Līvmane, Alise Polačenko, Mārtiņš Meiers, Anatolijs Fečins, Lauris Dzelzītis, Uldis Dumpis, Uldis Anže, Vizma Kalme, Inese Pudža un citi.

Savukārt galvenā zvaigzne, kas arī izpelnījās vislielāko skatītāju atzinību, ir galvenās lomas atveidotājs – Markuss Jānis Eglītis no Carnikavas, kurš rudenī uzsāks mācības trešajā klasē. Skatītāji pēc filmas sprieda, ka smaidīgais un enerģiskais Markuss, kurš filmā atveido Oskaru, ar savu sniegumu vērtējams kā līdzvērtīgs konkurents slavenajam palaidnim Emīlam.

Kinodarba scenārija autors ir Alvis Lapiņš, operators Uldis Jancis, mākslinieks Mārtiņš Milbrets.

Novērtēt filmu un teikt īpašu uzrunu pirms pirmizrādes bija ieradies arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš ar prieku atzina, ka viņam filma ir īpaša arī tāpēc, ka pats nesen kļuvis par vectēvu.

Video: ieskats filmā

Lasi vēl