Foto: kino un auto gardēži pulcējas tematiskā burziņā ”Splendid Palace”

0 Komentāru
Foto: kino un auto gardēži pulcējas tematiskā burziņā ”Splendid Palace”
PUBLICITĀTES FOTO

Otrdien, 29. janvārī, kinoteātrī ”Splendid Palace”, klātesot sabiedrībā zināmām personībām, ar iedvesmojošām sarunām un režisora Deivida Linča filmu ”Mežonīgie sirdī” (”Wild at Heart”) tika atklāts ”road movie” kino cikls ”Desmit izcili ceļojumi”, kas skatītājus priecēs visa gada garumā.

Atklāšanas seansu apmeklēja gan kino eksperti – kinokritiķes Daira Āboliņa un Dita Rietuma, gan tie, kuriem sirdī atvēlēta īpaša vieta filmām, automašīnām, ceļojumiem un dzīves mākslai kā nebeidzamam road movie – jaunās latviešu filmas ”Blakus” režisore Alise Zariņa, aktieris Uldis Dumpis, kino un auto gardēžiem Paulas Timrots un Ģirts Timrots.

Starp pasākuma viesiem bija arī aktrise Agnese Zeltiņa, kino pētniece Agnese Logina un citi sabiedrībā zināmi ļaudis.

”Auto vadīšana ir mans hobijs visa mūža garumā, es pat teiktu – vienīgais īstais hobijs. Abi mammas brāļi ir profesionāli šoferi, un, viņiem klēpī sēžot, stūrēju jau tad, kad vēl ar kājām nevarēju aizsniegt pedāļus,” pauž Uldis Dumpis.

Leģendārais aktieris ne tikai atklāja, ka, filmējoties pirmajās filmās, kurās viņš redzams pie auto stūres, aktierim nemaz neesot bijusi autovadītāja apliecība, bet arī pastāstīja par citiem piedzīvojumiem ar automašīnu vienā no galvenajām lomām.

”Reiz filmēšanā Prāgā mums bija paredzēts nofilmēt braucienu gar upes krastu. Tā ap sešiem vakarā ir ne tikai skaistākā vakara saulīte, bet arī visdzīvākā satiksme. Protams, jāfilmē tieši tajā laikā, turklāt operators gribēja, ka pa tādu trīs joslu vienvirziena ielu braucu pretējā virzienā. Nu ko, ”pieturējām” satiksmi un braucām arī – pret straumi, bet galvenais, ka smuki izskatās,” smej aktieris.

Nākamais seanss cikla ietvaros gaidāms 26. februārī – tā būs režisora Barija Levinsona četriem ”Oskariem” godalgotā filma un Berlīnes Zelta lāča laureāte, 1988. gada kinolente ”Lietus vīrs”.

Kino vakari ”Desmit izcili ceļojumi” kinoteātrī ”Splendid Palace” visa gada garumā piedāvā iespēju iepazīt road movie žanra labākos paraugus. Ciklā būs skatāmi tādi žanra paraugi kā ”Nicinājums” (Le Mepris, rež. Žans Liks Godārs), ”Telma un Luīze” (Thelma & Louise, rež. Ridlijs Skots), ”Brāļi Blūzi” (The Blues Brothers, rež. Džons Landiss), ”Taksists” (Taxi Driver, rež. Mārtins Skorsēze), ”Mis Saulstariņš” (Little Miss Sunshine, rež. Valērija Ferisa un Džonatans Deitons), ”Trakais Pjero”(Pierrot le Fou, rež. Žans Liks Godārs), ”Parīze. Teksasa” (Paris, Texas, rež. Vims Venderss) un ”Limuzīns Jāņu nakts krāsā” (rež. Jānis Streičs).

0 Komentāru