Komentāri

3. maijā kinoteātrī ”Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvoja viens no šī pavasara gaidītākajiem jaunumiem – asprātīgā igauņu komēdija ”Ātrie igauņu puiši” (”Sangarid”). Pasākumu plašā pulkā apmekēja arī sabiedrībā zināmi ļaudis.

Piedzīvojumu komēdija ”Ātrie igauņu puiši” vēsta par trīs igauņu puišiem, kas 80. gados ar piepūšamo laivu aizbēg no Padomju Igaunijas uz Zviedriju. Tur viņus uzņem kā īstus varoņus, kuri izlauzušies no dzelzs priekškara. Taču, kolīdz mediju uzmanība noplok, apņēmīgie disidenti atklāj, ka viņi Rietumos ir tikai apnicīgi imigranti. Rezultātā, lai sevi nodrošinātu, puišiem nākas beigt sapņot un sākt strādāt. Viņi izdomā neprātīgu plānu, kam jāgarantē panākumus.

Filmai ”Ātrie igauņu puiši” tiek veltīti komplimenti gan par aizraujošo scenārija dinamiku, gan baudāmo kinematogrāfiskumu, gan rūpīgi nostrādātajām vēsturiskajām detaļām. Komēdijas režisors Jāks Kilmi, komentējot to, uzsver, ka viņa bērnība ir pagājusi 80. gados, tāpēc tas ir periods, kuru pats pārzina vislabāk.

”80. gadi ir manas personības pamats. Esmu izjutis tā nokrāsas līdz smalkākajām niansēm. Atceros, cik šizofrēniskā situācijā tobrīd atradās jaunieši, jo viņu reālā dzīve krasi kontrastēja ar skaistajām, iekārojamajām lietām, kuras varēja nopirkt aiz dzelzs priekškara,” stāsta Jāks Kilmi.

Foto: filmas pirmizrādes burziņš

Būtisks ir fakts, ka piedzīvojumu komēdijai ”Ātrie igauņu puiši” ir cieša saistība arī ar Latvijas kino industriju. Filmas uzņemšanas komandā darbojas producents Jānis Kalējs, operators Aigars Sermūkšs, aktieri Jūlija Berngardte un Dmitrijs Pales, kā arī citi vietējie kino profesionāļi.

Producents Jānis Kalējs filmas ”Ātrie igauņu puiši” publicitātes intervijās ir atzinis, ka konkrētais kino projekts viņam šķiet ļoti jēgpilna komēdija.

”Tās pamatā ir notikumi, kas skar mūs visus. Ir pagājis pietiekami ilgs laiks, lai par to varētu pasmieties un padomāt laika kontekstā,” intervijā ”Latvijas Radio 1” atzina Jānis Kalējs.

Rezultātā ir radīts jautrs, asprātīgs un gaumīgs kino stāsts par paaudzi, kas ir noguruši no spekulācijām un pelēcības, tāpēc ir gatavi ar piepūšamo laivu aizbēg uz Zviedriju, jo vēlas tikpat lielisku dzīvi, kādu viņi ir redzējuši TV seriālos ”Miami Vice” un ”Santa Barbara”.

Šonedēļ filmu ”Ātrie igauņu puiši” sāks demonstrēt Latvijas kinoteātros.

Video: komēdijas ”Ātrie igauņu puiši” reklāmas rullītis

Foto: ieskats filmā

Lasi vēl